AKTÜEL
KONULAR
13.02.2020

İÇ MEKANDA KONFORLU VE DİNLENDİRİCİ KÖŞELER İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Birçoğumuz şehir hayatının ve günlük yaşantımızın stresinden uzakta açık mekânlarda rahatlamayı ve dinlenmeyi tercih ediyoruz. Evimizin dekorasyonunda kullanacağımız malzeme seçimleri stres, gürültü,
hava kirliliğinin getirdiği birçok olumsuz etkenden bizleri biraz olsun uzaklaştırabilir; aradığımız doğal esintileri sunarak bizi konfora ve dinlendirmeye kavuşturabilir.

Mekanda Konfor ve Dinginliği Sağlayan Mobilyalar

Şehir hayatının stres ve yorgunluğundan uzaklaşabildiğimiz, bireyin kendini huzurlu ve dingin hissettiği iç mekanlarda mobilya seçiminde önceliğimiz göz yormayan ve konforun ön planda olduğu alternatifleri seçmektir.

Koltuk yüzeyinde hava geçirgenliği yüksek kumaşların kullanımı mekanda rahatlığı da beraberinde getirecektir. Mekan içerisinde modüler köşe takımları, sehpalı puf ve puf alternatifleri ise evinizin dekorasyonunda esneklik sağlayacaktır.

Aynı alan içerisinde berjer ve kitaplık ile yaratabileceğiniz okuma alanları keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Duvar ve Zemin Önerileri

Mekan dekorasyonunda kullanılan rustik unsurlar mekanda daha doğal ve rahatlatıcı bir alan tasarımı sağlayacaktır.

Taş ve tuğla duvar kaplamaları ise hem kolay hem de ulaşılabilir olmasının verdiği avantaj ile mekanlarda rahatlatıcı bir atmosfer yakalamamızı sağlayacaktır. Taş ve tuğla kaplamaların da açık tonlar dediğimiz beyaz, krem, bej tonları yaşam alanımıza ferahlık katacaktır.

Bitki Kullanımı

Günümüzde artan kentleşmeyle beraber doğadan uzaklaştığımızı düşünürsek mekanda bitki kullanımı bizi oldukça keyifli alan tasarımları ile buluşturacaktır.

Bitkiler huzuru barındıran enerjisi ile evdeki rahatlık hissini pekiştirirken mekana estetik, sıcak ve karakterli bir görünüm kazandıracaktır. Bitkilerin renk, koku, form ve ölçüleri mekanın atmosferi konusunda önem taşımaktadır.

Aksesuar Kullanımı

Mekana mobilya konumlandırmaları yapılırken bir diğer önemli ve aslında mekan bütünlüğünü sağlayan nokta ise aksesuar seçimi olmalıdır.

Rahatlatıcı konseptli iç mekanların aksesuar seçimlerinde göz yormayan, rahatlatıcı, dingin renklerin kullanıldığı veya sıcak tonları içinde barındıran ahşap aksesuar seçimleri doğru bir uyum sağlayacaktır. Beton yüzey görünümlü vazolar, oda kokuları bu atmosferleri sağlamakta size yardımcı olacaktır.

Halı, Aydınlatma ve Sehpa Kullanımı

Dinlendirici ve konforlu mekan atmosferi oluşturmada önemli noktalardan biri de hiç şüphesiz mekan aydınlatmasıdır.

Mekan aydınlatması tercihimizde istediğimiz atmosferi sağlayabilmek adına olabildiğince alanın gün ışığından faydalanılması gerekmektedir. Gün ışığı ile birlikte farklı kullanım ve modern bir alan için lambader çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Doğal bir malzeme olması nedeniyle masif ahşap sehpalar, mekana sıcaklık ve dinginlik katacaktır.

Sizler için tasarladığımız örnek alanlar...


Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.