{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Yeni Üyelere Özel Enza Ürünlerinde Sepette 100 TL İndirim!

Seçili Halı ve Aydınlatma Ürünlerinde %15 İndirime Ek İkinci Ürüne %50 İndirim!

Seçili ürünlerde 59.900 TL'ye 5.000 TL İndirim!

79.900 TL'ye 7.000 TL, 99.900 TL'ye 10.000 TL İndirim!

750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!

Evinize Uygun Yemek Masası Seçimi Nasıl Yapılır?

Evinize Uygun Yemek Masası Seçimi Nasıl Yapılır?


Salonunuza Göre Masa Seçimi


Evinizde, ofisinizde, kafelerde ve restoranlarda tercih edilen masa modelleri, her alanda kullanım amacına göre farklılık gösterir. İhtiyacınıza göre doğru masa modelini seçmek hem kullanım kolaylığı sağlamak hem de dekoratif uyum yaratmak açısından önemlidir. Ahşap masalar şıklığı ve doğal görünümüyle sıklıkla tercih edilir. Öte yandan katlanabilir masa modelleri de pratikliği sayesinde tercih edilen alternatifler arasındadır. Özel olarak geliştirilmiş mekanizması bulunan açılır kapanır masalar da kullanım alanını genişletmek için idealdir. Yuvarlak masalar ise genellikle sohbet ve yemek masaları olarak kullanılır.


Masa seçerken kullanım amacına, dekorasyona ve mekânın büyüklüğüne dikkat etmek gerekir. Ahşap masa modelleri genellikle rustik ve doğal bir atmosfer yaratmasıyla sıklıkla tercih edilir. Modern bir mekân için ise metal ya da cam malzemeli masa modelleri idealdir. Doğru masa seçimi hem kullanım kolaylığı sağlayacak hem de mekânın atmosferini değiştirecektir.


Masa Rengi Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Masa rengi seçimi dekorasyon açısından oldukça önemlidir. Beyaz masa modelleri genellikle modern ve minimalist bir atmosfer yaratırken ahşap tonlarında olan seçenekler, sıcak ve doğal bir ambiyans oluşturur. Masa ayakları da rengin belirlenmesinde etkili olabilecek özelliklerdendir. Siyah veya metal ayaklı masalar, modern ve endüstriyel bir görünüm sağlamalarıyla ön plana çıkarlar. Öte yandan ahşap ayaklı masalar ise naturel bir hava yaratır.


Masa rengi seçimi mekânın genel dekorasyonuna uyumlu olmalı ve kullanım amacına göre belirlenmelidir. Örneğin beyaz masalar her ortama uyum sağladığı için kafelerde veya yemekhanelerde tercih edilebilir. Tahta masalar ise doğal bir hava yarattığı için evlerde ya da bahçe ve balkon gibi açık alanlarda sıklıkla kullanılır.


Masa Boyutu Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Masa boyutu seçimi, kullanım amacına ve mekânın büyüklüğüne göre yapılmalıdır. Mutfak masa takımları genellikle sofra kurmak dışında pek çok farklı hazırlık için de kullanılır. Bu noktada tercih edilecek masa boyutları da tüm bu işlemlere uygun olmalıdır. Mutfak alanının dar olduğu durumlarda modülün çok fazla alan kaplamaması için katlanabilir masa modelleri tercih edilebilir. Mobilyanın uzunluğu hanedeki kişi sayısına göre belirlenirse katlanır masa seçimi için de daha sağlıklı bir karar verilmiş olunur.


Masa ayakları da boyut seçiminde önemli bir faktördür. Kullanılacak alanın genişliğine göre ayakların dört bir yanda mı olacağı ya da yalnızca ortada mı bulunacağına karar verilebilir. Masa boyutu seçimi ayrıca kullanım amacına göre de belirlenir. Örneğin çalışma masası için yeterli alan ve rahat bir çalışma ortamı sağlamak adına yüzey alanı geniş bir alternatife yönelebilir. Çocuklar için kullanılacak masaların boyutları da onların yaşlarına göre belirlenmelidir.


Masanın boyutu; kullanım amacı, mekânın büyüklüğü, malzeme ve bütçeye göre belirlenmelidir. Doğru masa boyutu seçimi hem kullanım kolaylığı sağlaması hem de estetik görünüm yakalaması açısından önemlidir. Masa fiyatları da boyut ve malzemeye göre farklılık gösterir. Bu noktada dayanıklı ve uzun ömürlü oluşuna göre fiyat performans açısından değerlendirme yapılabilir.


Boyutlarına Göre Masa Seçimi


Mutfak masa takımı seçerken mevcut mekânın büyüklüğü mutlaka hesaba katılmalıdır. Küçük bir mutfağa sahipseniz daha zarif tasarımlı bir masa seçerek alanı daha iyi kullanabilirsiniz. Masanın boyutu kadar modülün ayağının da seçimi aslında son derece önemlidir. Ayak kısmı hem masanın dengesi hem de estetiği açısından dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır. Bu noktada masanın ayağı, modülün genişliği ve yüksekliği ile orantılı olarak seçilmelidir. Masa ayağı metal olduğunda denge, sağlamlıkla doğru orantılı olarak artırılabilir. Öte yandan ahşap masa ayağı da tercih edilen malzemenin dayanıklılığına bağlı olarak büyük boyutlarda konforlu ve sağlam bir kullanım imkânı sağlar.

ASİSTAN