{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Yeni Üyelere Özel Enza Ürünlerinde Sepette 100 TL İndirim!

Seçili ürünlerde 69.900 TL'ye 5.000 TL İndirim!

89.900 TL'ye 7.000 TL, 109.900 TL'ye 10.000 TL İndirim!

750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!

Koltuk Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Renklerine Göre Koltuk Seçimi

Evinizdeki oturma odası, misafirlerinizle zaman geçirdiğiniz ve ailenizle dinlendiğiniz alanlardan biridir. Bu noktada konforlu bir atmosfer yakalamak için doğru mobilyaların seçimi oldukça önemlidir. Koltuk modelleri arasında popüler olan renkler arasında gri, krem ve siyah öne çıkar.


Gri koltuk takımı, minimalist bir görünüm arayanlar için ideal seçimdir. Gri koltuk kombinleri, diğer mobilyalarınızla kolayca uyum sağlayarak şık bir görüntü yaratabilir. Gri koltuk takımı modelleri arasında sıklıkla tercih edilenlerden biri de köşeli olanlardır. Gri köşe koltukları, evinizi modern bir atmosfere sokacak ferah bir alan yaratır. Ayrıca gri takımlarla krem köşe koltuk modelleri de kombinlenerek ferah bir görüntü yakalanabilir.


Krem rengi koltuk takımıysa evinize sıcak bir hava katar. Krem rengi köşe koltuk, rahat ve modern bir görünüm sunar. Krem koltuk takımı da tıpkı gri gibi diğer mobilyalarınızla kolayca uyum sağlar ve evinizde huzurlu bir atmosfer yaratır. Bordo koltuk takımı, cesur ve göz alıcı bir seçimdir. Ayrıca siyah koltuk takımıysa şık ve klasik bir tercih olarak görülür. Koltuk takımı siyah rengiyle evinize fütüristik hava katarak modern bir tarz sunar.

Boyuta Göre Koltuk Seçimi

Koltuk takımının boyut seçimi, konforunuz için önemlidir. Bu noktada koltuk takımı boyutlarını alanın genişliğine göre tercih etmeniz gerekir. Köşe koltuk boyutlarıysa evinizin her noktasını kullanarak alan tasarrufu sağlamak için idealdir. Koltuk takımı modelleri, birçok farklı boyuta ve şekle sahiptir. Bu noktada koltuk takımı fiyatlarının boyut ve kaliteye bağlı olarak değişiklik göstereceği unutulmamalıdır.

Dokularına Göre Koltuk Seçimi

Koltuk takımı, ev dekorasyonunuzun önemli parçalarından biridir ve seçim yaparken kumaş dokusu önemli bir faktördür. Örneğin deri koltuk takımı, modern görünüm için harika bir seçenektir. Deri koltuk takımı fiyatları modülün özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada deri koltuk fiyatlarını belirleyen unsurlar arasında sete nelerin dâhil edildiği bulunur.


Keten kumaş koltuk takımı, sade ve minimalist görünüm için mükemmel seçimdir. Süet kumaş koltuklar, yumuşak ve rahat bir oturma deneyimi sunar. Ayrıca keten koltuk kumaş çeşitleri, konforlu oturma deneyimleri sayesinde oldukça sevilen seçenekler arasındadır. Üstelik keten köşe koltuk modelleri, birçok farklı tarzdaki modülle uyum içindedir.


Tay tüyü koltuk takımı, yumuşak bir hisle rahat hissetmenizi sağlar. Öte yandan kadife kumaş koltuklar, buna ek olarak lüks bir görüntü de yaratır. Kadife koltuk takımının sunduğu rustik tarz, oldukça beğenilir. Süet koltuk takımı, modern tarz için keyifli bir seçenektir. Nitekim süet koltuk kumaşı fiyatları, her keseye uygun birçok seçeneğe sahiptir. Öte yandan keten koltuk takımı modelleri de kullanışlı hâlleriyle ön plana çıkarlar.


Koltuk takımı fiyatları, kumaş dokusu, boyut ve marka gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Örneğin tay tüyü koltuk kumaşı fiyatları, farklı modeller nazarında kimi özelliklere bağlı olarak daha pahalı olabilir. Nitekim tay tüyü kumaş koltuk, dayanıklı hâliyle ön plana çıkan son derece kaliteli modüller arasındadır. Bu noktada direkt takım alınmasa da tay tüyü köşe koltuk, evlerde sıklıkla rastlanılan modeller arasındadır.

Ayak Malzemesine Göre Koltuk Seçimi

Koltuk seçimi yaparken ayak malzemesi de önemli bir faktördür. Koltuk ayağı, modülün dayanıklılığı, görünümü ve konforu için önemlidir. Metal koltuk ayakları, modern görünüm sağlar ve aynı zamanda dayanıklılık için ideal seçenektir. Koltuk ayağı metal hâliyle modern bir ev dekorasyonuna mükemmel uyum sağlar.


Metal koltuk ayağı modelleri, farklı stillere ve tasarımlara sahiptir. Yuvarlak, dikdörtgen, oval veya daha karmaşık şekillere sahip olan koltuk ayakları, metal rengiyle fütüristik tarz yakalar. Metal ayaklı koltuk takımı modelleri, diğer malzemelerle de birleştirilebilir. Örneğin deri veya kumaş koltuk takımı metal ayaklarla tamamlanabilir.


Ayrıca metal koltuk ayak modelleri, renk çeşitliliği sunar. Siyah veya gümüş renkli metal ayaklar, modernliği yakalar. Ayrıca daha canlı renkler, eğlenceli ve dinamik bir tasarım sağlar. Öte yandan metal ayaklı seçenekler, gri koltuk modelleriyle oldukça uyumlu bir görüntü yakalar.

ASİSTAN
Müşteri Hizmetleri
Canlı Arama