{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Yeni Üyelere Özel Enza Ürünlerinde Sepette 100 TL İndirim!

Seçili Halı ve Aydınlatma Ürünlerinde %15 İndirime Ek İkinci Ürüne %50 İndirim!

Seçili ürünlerde 59.900 TL'ye 5.000 TL İndirim!

79.900 TL'ye 7.000 TL, 99.900 TL'ye 10.000 TL İndirim!

750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!

Evinizdeki Konfor

Evinizdeki Konfor

Evinizdeki Konforun Adresi: Koltuklarınızı Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Koltuklar, yaşam alanlarında rahatlığın ve konforun simgesidir. Yenilikçi tasarımları ile hem sizin tarzınızı yansıtan hem de odanızdaki diğer eşyalarla bütünlük oluşturan koltuk takımı seçenekleri farklı boyutları, modelleri, minderleri ve kumaş detayları ile de beğeni kazanır. Her bir detayı ile görünümünü tamamlayan koltuk çeşitleri, üretimlerinde kullanılan malzemelerle konforunuzu en üst seviyelere çıkarmaya yardımcı olur. Birçok özelliğe ve detaya sahip olan koltuk takımlarını seçerken de bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Bir yandan rahatlıktan faydalanmak; diğer yandan ise oturma odasında şık ve zarif bir görünüm oluşturmak için seçeceğiniz koltuğun kumaş özelliklerinden süngerlerine kadar her detayını incelemeniz önemlidir. Bu yazıda ailenizin konforu ve evinizin dekorasyon stili için koltuk seçerken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Koltuğunuzun Rahatlığını Belirleyen 5 Etken

Koltuk tercih ederken dikkat etmeniz gereken pek çok farklı nokta bulunur. Bunlar arasında koltuğunuzun evinizdeki dekorasyona ve stile uymasından tutun da konforlu olmasına kadar pek çok husus mevcuttur. Ancak özellikle koltuk rahatlığı söz konusu olduğunda, 5 etken özellikle kendini gösterir. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek koltuğunuzun rahatlığını belirleyen 5 temel etkeni görüntüleyebilirsiniz.

Yumuşak Yapılı Koltuk Döşeme Kumaşları

Vücudunuza doğrudan temas eden koltuk döşeme kumaşları, rahatsızlık hissinizin ortadan kalkması için özel olarak tasarlanır. Dekorlarda yaygın olarak kullanılan kumaşlardan biri keten kumaşlardır. Keten dokulu koltuk modelleri, kumaş özellikleri sayesinde hem esnek hem de dayanıklıdır. Oturduğunuz anda rahatlığınızı doğrudan yükselten bu modeller, yumuşak dokuları ile de beğeni kazanır. Dilerseniz Enza Home tasarımı Maison ve Giorno modellerini inceleyebilirsiniz. Koltuk döşeme kumaşlarında sık tercih edilen bir diğer kumaş ise süet kumaştır. Günlük hayatın hemen hemen her anında kullanılan süet kumaşlar, özel dokuları ile beğeni kazanır. Bir yandan lüks görünümü koruyan bu kumaş çeşitleri, diğer yandan ise yumuşak ve rahat bir doku hissi yaratır. Diğer pek çok koltuk döşeme kumaşı modelleri de özel dokuları ile ön plana çıkar. Seçim yaparken ürün dokularını göz önünde bulundurabilir ve hem rahat hem de estetik Enza Home’un ayrıcalıklı stilini yansıtan süet kumaşlı Doian ve Valdera modellerini tercih edebilirsiniz.

Fonksiyonel ve Yenilikçi Tasarım

Koltuk modellerinin fonksiyonel tasarımları da önem kazanan durumlardandır. Özellikle üçlü koltuk modellerinde bulunan sandık kısmı, evde göz önünde bulunmasını istemediğiniz eşyalarınızı saklayabilmenize olanak tanır. Geniş sandık kısımlarında birçok eşyayı düzenli bir biçimde saklayabilir ve dilediğiniz zaman bu eşyalara tekrar ulaşabilirsiniz. Üstelik koltuk modellerinde bulunan yatak fonksiyonu da misafiriniz geldiğinde onlar için rahat bir uyuma alanı oluşturabilmenize yardımcı olur. Özel süngerlere ve yumuşak yapılı döşeme kumaşlarına sahip koltuklarınızı tek hareketle çift kişilik yatağa dönüştürebilir ve evinizde ekstra uyku alanı oluşturabilirsiniz.

Özel Dokulu Süngerler ve Teknolojiler

Koltuk takımlarının kumaşlarının altı, oturanların rahatlığı için süngerlerle doludur. Bu süngerler, sahip oldukları teknolojiler sayesinde yüksek konforu beraberinde getirir. Çok katmanlı sünger yapısına sahip olan koltuk takımı modelleri, oturumda hibrit teknolojisi sunar. Doğru yerde doğru yoğunluğa sahip olan süngerler, maksimum rahatlıkla günün yorgunluğunu atabilmenize olanak tanır. Keyifle kahvenizi yudumlarken, sevdiklerinizle sohbet ederken ve dinlenirken bu özel dokulu süngerler rahat etmenize yardımcı olur. Bu nedenle maksimum konfor ve rahatlık için mutlaka koltukların süngerlerine ve süngerlerinde kullanılan teknolojilerine dikkat etmeniz gerekir.

Özenle Tasarlanan Yaslanma Alanı

Evinizdeki konforu arttırmak için seçeceğiniz koltukların yaslanma alanları ve sırt minderleri de büyük önem taşır. Yumuşak dokulu sırt minderleri, sırtınızda hissedeceğiniz rahatsızlığı minimuma indirmeye yardımcı olur. Uzanırken, rahatça otururken büyük önem taşıyan sırt minderleri, koltuğun ergonomisini bu sayede üst seviyelere taşır. Yüksek konforlu koltuk minderi ile gününüzün her anında koltuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Koltuk minderlerinin iç dolgusunun yanı sıra kılıfları da tasarımda önemli detaylar arasındadır. Koltuk minderi kılıfı, hem koltuğun dokusuyla hem de rengiyle uyumlu olmalıdır. Yaşam alanınızdaki bütünlüğü korumaya yardımcı olan bu parçalar, dikkat çeken detayları ile de beğeni kazanır. Aynı zamanda ürünlerde yer alan kırlentler de daha zengin bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Kırlentler, kaz tüyü gibi özel dolguları sayesinde gerektiğinde yastık şeklinde de kullanılabilir. Koltuk seçimi yaparken özel tasarlanan sırt minderlerini, yaslanma alanlarını, minder kılıflarını ve kırlentleri göz önünde bulundurarak şık ve konforlu bir seçim yapabilirsiniz.

Temizlikte Kolaylık için Yüksek Yapı

Koltuk takımlarının ayak tasarımları temizlik kolaylığı için önem taşıyan unsurlar arasında yer alır. Ayak yapısı yüksek olan koltukların alt kısımlarını süpürge ve fırça gibi malzemelerle daha rahat temizleyebilirsiniz. Temizlik sırasında koltukları yerinden oynatmanıza gerek kalmadan işlerinizi sürdürebilir ve temizliğe ayırdığınız zamanı kısaltabilirsiniz. Buna ek olarak temizlikte kolaylık için çeşitli malzemelerle silinebilen ve robotlarla temizlenebilen materyallere sahip koltukları da tercih edebilirsiniz. Özel materyallere sahip ve ayak tasarımı yüksek koltuk takımları evinizdeki modern görünümü de korur. Bu sayede hem kolaylıktan hem de şık bir görünümden faydalanabilirsiniz.
Bunlara ek olarak koltuk seçimi yaparken koltuk iskeleti ve diğer parçalarını da göz önünde bulundurabilirsiniz. Destekli koltuk iskeletleri ile daha dayanıklı bir koltuk elde edebilirsiniz. Tasarımları, özel dokuları, kırlentleri ve tüm detayları ile öne çıkan Enza Home Dorian, Valdera, Giorno ve Maison gibi koltuk takımları ile siz de evinizde konforlu, rahat, modern ve yenilikçi bir görünüm oluşturabilir; evde olduğunuz her anı kendiniz ve sevdikleriniz için özelleştirebilirsiniz.

ASİSTAN