AKTÜEL
KONULAR
02.01.2020

Vaktinizi Değerlendirin: Evde Dolap Düzenlemesi

Düzenden vazgeçemeyenler! Evde yapacak şey olmadığından şikayet edenler! Size harika bir tavsiyeyle geldik. Dolap içi düzenleme yaparak vaktinizi değerlendirmeye ne dersiniz? Hem evde çok vakit geçirdiğiniz için düzenli olmak psikolojinize de iyi gelecektir. Başlayalım o halde!

Dolap içi düzenlemede temel amacınız en çok kullandıklarınıza en kısa sürede ulaşmak olmalıdır. Artık çok kalın kazakları ve pantolonları tercih etmeyeceğiniz için onları en üst raflara aktarmakla işe başlayabilirsiniz. Ayrıca en çok kullandıklarınızı en rahat ulaşacağınız raflara yerleştirmelisiniz. Bunun için orta katlara mevsime uygun kıyafetleri yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Kazakların ve kalın hırkaların bulunduğu gözleri boşaltarak bunları en üst rafa koyabilirsiniz. Eğer büyük bir gardırop düzenlemeyi düşünüyorsanız bu işi günlere yayarak da yapabilirsiniz.

Tişörtleri Daha Kolay Alabilmek İçin Dik Koyun!


Her yatak odasında ayrıca bir komodin ya da tişört çekmecesi bulunmayabiliyor. Bu durumda tişörtlerinizi yerleştirmek için en iyi alan dolap içindeki çekmeceli gözler oluyor. İster dolap içinde ister ayrı çekmece gözünde olsun size yerden tasarruf edeceğiniz muazzam bir düzenleme tavsiyesi vereceğiz: O da tişörtlerinizi olabildiğince küçük kare şekiller halinde katlayarak çekmeceye dik şekilde koymak… Bu düzenle bir çekmeceye ne kadar çok tişört sığdırdığınızı gördüğünüzde siz de şaşıracaksınız. Dik yerleştirme yöntemini küçük ve enine dar raflarda da kullanabilirsiniz. Böylece kıyafetlerinizi üst üste koyduğunuzda bir tanesini çekerken hepsi dağılmamış olacak. Dik yerleştirme yöntemini komodininizde iç çamaşırı ve pijama çekmecelerinizde de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ayrıca çekmece içi çorap düzenleyiciler de aradığınız çorabı jet hızıyla bulmanıza yardım edecek…

Hayat Kurtaran Çok Amaçlı Pantolon Askıları


Aynı anda birden çok eşyayı düzenlemeye yardımcı olan çok gözlü pantolon askıları, dolap içi düzenlemede en önemli yardımcılarınızdan biri… Hayat kurtaran çok amaçlı pantolon askıları, en az 5 göze sahip… Bir yılan gibi kıvrılan her askı katı, ayrı bir pantolon asmak için ergonomik şekilde tasarlanmış… Ancak pantolon askılarını aynı zamanda birden çok şal ve eşarp askısı olarak da kullanabilirsiniz. Her birini rengine göre yan yana büzüştürerek koyabilirsiniz. Tek kata en az 5 şal olmak üzere bütün hepsini düzenli bir renk sıralamasıyla dizebilirsiniz. Ancak şal asmak için özel tasarlanmış delikli şal askıları da var, bu seçenekten de yararlanabilirsiniz.

Çiçek Gibi Bir Dolap Görünümü İçin…


Pantolonları, tişörtleri, pijamaları ve iç çamaşırları düzenledikten sonra sırada elbiseler var! Elbiselerinizi de tişörtleriniz gibi belli bir düzende ve renk sıralamasına uygun olarak yerleştirin. Dolabı açtığınızda en rahat ulaştığınız kısımda en çok kullandığınız ve sevdiğiniz elbiseler yer alsın. Elbiseleri dolabınızın sağ kısmında grupladıysanız gömlekleri ve takım elbiseleri de sırayla ortada ve sol kısımda gruplayın. Fazla uzun olan ve yere sürünen ceketlerinizi içe doğru katlayıp asarak her kıyafeti eşit boydaymış gibi düzenleyin. Böylece dolabınızı açtığınızda ne kadar çok eşya olursa olsun hepsi gözünüze son derece düzenli olarak görünür. Çiçek gibi bir dolap için ayrıca düzenlemeniz gereken başka bir eşya grubu çantalar ve aksesuarlar bu eşyaları dolabınızın boş kalan yerlerinde çeşitli düzenleyici aksesuarlar aracılığıyla ferah şekilde yerleştirin. Dolap içi çanta düzenleyicileri denemeye ne dersiniz?
Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.