AKTÜEL
KONULAR
12.02.2016

Tv Ünitesi Rehberi

TV ÜNİTESİ SEÇİMİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

TV üniteleri ve TV sehpaları evimizde en çok göz önünde bulunan ve kullanılan ev eşyalarından biridir. Sık kullanıldığı için de şık ve kullanışlı olması gereken en önemli takımların başında gelir. TV ünitesi seçimi doğru yapıldığında, bulunduğu odaya apayrı bir hava verir, göz alıcı bir şıklık oluşturur. TV ünitelerinin bir başka işlevi, evinizin duvarlarını kullanarak dekorasyonu zenginleştirme olanağını sizlere sunmalarıdır. Bu sayede, duvara monte edilerek kullanılan bir TV ünitesi sayesinde, duvarınızda şık bir görüntü yaratabilir ve tablo, saat gibi klasik duvar dekorasyon elementlerinden sıyrılıp, daha yenilikçi, daha işlevsel bir dekorasyon öğesini evinizde ağırlayabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza ve tabi ki zevkinize uygun bir televizyon ünitesi seçmelisiniz. Örneğin dekorasyonda aksesuar kullanımını seviyorsanız, raflı bir televizyon ünitesi biblo, vazo, resim çerçevesi gibi dekoratif objeleri yerleştirmek için ideal bir alan olabilir.

TV üniteleri sadece televizyon için değil, gerektiğinde kitaplık, konsol, büfe, raf gibi gereksinimleri de harika bir şekilde karşılayabilir. Salonunuz çok büyük değilse, bunun gibi raflı ve kapaklı modeldeki üniteleri tercih ederek, gereksiz ve fazla mobilya kullanımının önüne geçebilirsiniz.  Böylelikle mekânı boğmaz, çok daha ferah bir ortam sağlarsınız.

Doğru TV ünitesi seçimi yapmak için odanızın büyüklüğüne göre hareket etmelisiniz. Görece küçük bir odaya büyük bir ünite koyulursa odanın içinde çok büyük duracağından hoş olmayan bir görüntü olacaktır. Odanın büyüklüğü ile orantılı büyüklükte seçim yapmanız doğru olacaktır. TV Ünitesini boyutunu modüler parçaları sayesinde evinize uygun olarak dekore edebilirsiniz.

Alt tarafları çekmeceli olan bir televizyon ünitesi ise evin küçük dağınıklarını toparlaması bakımından oldukça fonksiyonel olacaktır.

TV üniteniz ile duvarınızın rengini iki kontrast renkte seçmekle doğru bir seçim yapabilirsiniz. Natural tonlarda bir duvar rengi ise her renkte TV ünitesiyle uyum sağlayacaktır.

Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.