AKTÜEL
KONULAR
10.03.2016

Eviniz için Kullanacağınız Modern Aydınlatma Aksesuarlarınızı Nasıl Seçmelisiniz?

Mobilyalarınızın tamamlayıcısı ve vazgeçilmez aksesuarı olan aydınlatma objeleri, mekana doğru uygulandığı zaman, dekorasyonunuzun inceliklerini ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Doğru bir ışık ile ister huzurlu ve dingin bir ortam oluşturabilir, isterseniz de enerjik ve sizi dinç tutan bir atmosfere sahip olabilirsiniz.


Evinizde sağlıklı bir görüntü oluşturmak için aydınlatma aksesuarlarınızı doğru seçmeniz ve doğru uygulamanız gerekir. İyi aydınlatılmış bir ortam; gözün görme yeteneğini artırır, göz sağlığını korur ve yapılan işin verimini yükseltir. Evinizde doğru aydınlatma uygulamanız için birkaç önemli noktaya dikkat etmelisiniz.

Evinizin Mimari Yapısı ve Dekorasyonu Aydınlatmayı Etkiler

Evinizin içinde kullandığınız aydınlatma ürünleri ev dekorasyonunuzun detaylarını ön plana çıkarmanıza yardımcı olur. Evinizin ortamı ve mimari özellikleri, uygulanacak ışıklandırmanın şeklini etkiler. Evinizin mimari ve yapısal özelliklerine göre ışık ihtiyacını belirlemeli ve buna uygun aydınlatma seçimi yapmalısınız. Örneğin, geniş bir oturma odasına sahipseniz odanızın her yanında eşit şekilde aydınlık bir ortam yaratmak yerine, bölgesel aydınlatma uygulayabilir ve lambader tercih ederek odanızın ihtiyaç duyduğunuz bölgelerinde monotonluktan uzak ve işlevsel bir ışık sağlayabilirsiniz.

Renklerin Uyumuna Dikkat Edin

Evinizi aydınlatırken renklerin kullanımı da büyük önem taşır. Farklı renk özelliklerine sahip aydınlatma ürünleriyle sıcak ve huzurlu bir atmosfer yaratılabileceği gibi, uyarıcı ve çalışmaya teşvik edici etkiler de oluşturulabilir. Bu nedenle yatak odanızda daha sıcak ve dingin renkte ışık veren aydınlatmalar tercih ederek dinlenmek için uygun bir ortam oluşturabilir, çalışma odalarını ise daha parlak bir şekilde aydınlatarak dikkatinizin sürekli açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Hangi Odaya Ne Tür Aydınlatma Kullanılmalı

Avizeler genellikle salon ve oturma odaları için tercih edilen, klasik bir görüntü elde etmenizi sağlayan ürünler olarak dikkat çeker. Klasik tarzdan hoşlananlar için ideal bir çözüm olarak ön plana çıkar. Aplikler ise daha çok koridorları aydınlatırken tercih edilebilir. Duvardan yansıyan ışık ile koridorlarınız daha uzun ve hoş bir görüntüye sahip olur. Abajurlar ise daha çok yatak odalarında tercih edilir. Estetik yapılarıyla ön plana çıkan abajurlar, yatak odalarınıza ayrı bir dekoratif hava katmanıza yardımcı olur. Bunun yanında salonunuzda ya da oturma odanızda da abajur kullanmayı tercih ederek dekoratif açıdan etkileyici bir atmosfer yaratabilirsiniz. Lambader olarak adlandırılan ayaklı aydınlatma ürünleri ise salonunuzun ya da oturma odanızın belli bölümlerine ışık vermek için ideal ürünler olarak ön plana çıkıyor. Odanızın dekoratif detaylarına dikkat çekmek istediğiniz noktalarda lambaderlerden yararlanabilirsiniz.

Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.