AKTÜEL
KONULAR
02.01.2020

Evde Yapılabilecek En Keyifli 5 Aktivite

Evde geçirilen zamana doyum olmaz. Günün yorgunluğunu konforlu koltuklara bırakırken izlenen güzel bir film, bütün aileyi bir araya getiren keyifli aktiviteler, sizi sevdiklerinizle yakınlaştıran anlar… Hepsi ev ortamında bambaşka bir enerjiyle dolar ve benliğinizle bütünleşir. Böylece siz de hem fiziksel hem de duygusal olarak dinlenmenin keyfini doyasıya yaşarsınız. Eğer siz de evde yapılabilecek aktiviteler ile yaşam alanlarınızın huzur dolu atmosferini daha keyifli anlarla taçlandırmak isterseniz sizin için hazırladığımız bu yazıyı okumanızın zamanı gelmiş demektir!

Sinemayı Evinize Taşıyın: Evde Film Keyfi


Modern teknoloji sinemanın etkili atmosferini evlere taşıma imkanı sunuyor. Büyük ekranlar, gelişmiş ses sistemleri, ev tipi projeksiyon makineleri ile beyaz perdenin büyülü dünyasını yaşam alanlarına entegre etmek mümkün. Siz de teknolojinin yardımıyla kurulan ev tipi sinema sistemlerini Enza Home’un insanı içine çeken TV koltuklarıyla tamamlayabilirsiniz. Sırt ve uzanma fonksiyonları ile kullanıcısına sınırsız bir konfor sunan ve elektrikli kumanda ile kontrol edilebilen baba koltuğu modelleri ile sinema keyfini taçlandırabilirsiniz. Evin sıcak ve huzurlu havasında zevkinize uygun filmlerden oluşturduğunuz seçkilerin tadını çıkarabilir, beyaz perdenin insanın bakış açısını genişleten büyülü dünyasını yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.

Eğlenceli Akşamlar İçin Oyunlar Oynayın


Oyun oynamak her yaştan insanı eğlendirebilen oldukça keyifli bir aktivitedir. Siz de teknolojinin insanları ele geçirmesine aldırmadan sanal dünyadan uzaklaşın ve sizi ailenizle, sevdiklerinizle ve dostlarınızla aynı masa etrafında buluşturacak oyunlara yönelin. Örneğin; kelime oyunları ile bir yandan eğlenirken diğer yandan çocuklarınızın sözcük dağarcığının gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. El becerisi ve çizim gerektiren oyunlar ile eğlenceli dakikalar geçirebilir, taklit oyunları ile geceyi kahkahalar eşliğinde tamamlayabilirsiniz. Enza Home’un köşe koltukları ve konforlu puflarıyla evinizde sosyal bir oyun ortamı yaratabilir, dilerseniz yemek masanızı veya orta sehpanızı da oyun alanı olarak kullanabilirsiniz.

O Zaman Dans!


Evde dans etme fikri size biraz alışılmışın dışında gelebilir. Ama artık sınırları aşmanın ve kalıpları kırmanın zamanı gelmedi mi? Eğer dansın insanın enerji ve mutluluk seviyesini artıran etkisini dilediğiniz her an yaşamak istiyorsanız, evde internet aracılığıyla dans dersleri alabilirsiniz. Online ortamlarda yayınlanan videoları takip ederek dilediğiniz dans türünü hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz. Çocuklarınızı ve sevdiklerinizi de bu derslere dahil ederek beraber keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Ayrıca unutmayın, dans da bir çeşit spordur. Eğer evde spor yapmak istiyor ama kalıplaşmış egzersizlerden sıkılıyorsanız, hareketli dans türlerini öğrenmeyi deneyin!

Damakları Şenlendiren Yeni Tarifler Deneyin


Evde geçirdiğiniz zamanı mutfakta yeni tarifler deneyerek değerlendirebilirsiniz. Eğer klasik tariflerden sıkıldıysanız farklı tarifleri kendi lezzet skalanıza göre yeniden yorumlamayı deneyin. Nasıl olsa mutfak sizin, dolayısıyla şef de sizsiniz! Başka yerde tadıp beğendiğiniz tarifler üzerinde çalışın, damak tadınıza hitap edeceğini düşündüğünüz bileşenleri bir araya getirerek kendi tariflerinizi kendiniz oluşturun. Eşinizi, çocuklarınızı ve dostlarınızı mutfağa davet edin. Sevdiklerinizle beraber yeni karışımlar hazırlayın, hamurlar yoğurun, ekmekler, kurabiyeler yapın ve sonra da kalabalık sofralarda coşkuyla yenilen yemeklerin tadını çıkarın!

Kitap Okuma Saatinde Bambaşka Diyarlara Yolculuk Yapın


Kitap okumak insanın ufkunu genişleten, kişileri başka insanların tecrübeleriyle buluşturan benzersiz bir alışkanlıktır. Ailenizin minik bireylerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kendinizi sevdiğiniz kitabın sayfalarına bırakmak için evde kitap okuma saatleri düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz bu saatlerde sesli olarak tek bir kitabı hep beraber okuyabilir ve kitap hakkında tartışmalar yapabilirsiniz. Kitaplarınızla baş başa kalmayı seviyorsanız evin bir bölgesini okuma köşesi olarak da dekore edebilirsiniz. İyi aydınlatılmış bir odada rahat bir baba koltuğuna, pufa ya da yatağa gömülerek okuduğunuz kitabın önünüzde açtığı kapılardan geçebilirsiniz. Kitap okurken hem göz sağlığı hem de konfor açısından oldukça önemli olan aydınlatma sistemleri için Enza Home koleksiyonlarına göz atabilirsiniz. Estetik duruşları ve dekoratif çizgileriyle dikkat çeken Enza Home aydınlatma üniteleri sizlerle buluşmayı bekliyor!

Siz de modern çizgileri ve ergonomik tasarımlarıyla kullanıcısının hayatına kalite katan Enza Home parçalarını dilediğiniz an inceleyebilir, doğru tercihlerle evinizin enerjisini yükseltebilirsiniz.
Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.