AKTÜEL
KONULAR
02.01.2020

Doğanın Sıcaklığını Evinize Getiren Şık Tasarımlar

Ev dekorasyonunda doğanın izlerini sürmeye ne dersiniz? Enza Home' un birbirinden şık ürünlerinde kullanılan doğal malzemeler sayesinde siz de yaşam alanlarınızda sıcak ve samimi bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Konforlu, doğal ve estetik mobilyaların dekorasyonda harikalar yaratmasına izin verebilir; evinizi her zamankinden daha sıcak ve huzur dolu bir yuva haline getirebilirsiniz. Enza Home'un doğadan ilham alan, birbirinden şık yemek odası takımları ve koltuk modelleri sayesinde salondan yemek odasına, oturma odasından çalışma alanına evinizdeki birçok farklı mekâna yenilikçi ve sofistike dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

Doğal Ahşap Kaplamaların Sıcaklığını Hissedin

Ortama sıcaklık katan doğal bir malzeme olarak ahşap, ev dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Salon, yemek odası veya oturma odasından tutun; bebek, çocuk ve ebeveynlerin yatak odalarına kadar sıcak bir atmosfer oluşturmak istenen her mekânın mobilya seçimlerinde ahşap ürünler öncelik kazanıyor.

TV ünitesi, büfe, konsol, masa ve kitaplık gibi ürünlerde tercih edilen ahşabın sıcaklığı, sandalye ve koltuk tasarımlarında da kendisini gösteriyor. Oturma gruplarının iskelet kısmında kullanılan bu malzeme, natürel bir dokuya sahip kumaş seçenekleri ile kusursuz bir uyum yakalıyor. Siz de ahşabın mekâna getirdiği sıcaklık hissini ikiye katlamak istiyorsanız, yapacağınız doğal kumaş seçimleri ile doğanın sıcak ve samimi enerjisini hissettiren bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Organik Hatlara Sahip Koltuk Modelleri ile Doğal Bir Etki Yaratın

Dekorasyonda minimal çizgilerin popüler hale gelmesinin ardından keskin hatlara sahip, köşeli mobilya tasarımlarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Minimalizm her ne kadar sade ve dingin bir ortam yaratmanızı sağlasa da, katı sınırları ve soğuk etkisi ile tanınıyor. İç mekân tasarımında bu soğuk atmosferin önüne geçmek için, tıpkı doğada olduğu gibi mobilyalarda da organik formlara sahip alternatifler tercih ediliyor.

Enza Home'un birbirinden şık koltuk takımları arasında bulunan Veronica ve Angel bu anlamda ihtiyacınıza cevap verecek, birbirinden şık ve kullanışlı koltuk modelleri arasında yer alıyor. Sahip oldukları kıvrımlı hatlarla dekorasyona yumuşak bir dokunuşta bulunan bu koltuklar, pastel tonlardaki keten kumaşlar ile kaplandığında, doğanın sıcaklığını iç mekâna taşıma konusunda oldukça etkili bir unsur haline geliyor.

Doğal Renk Tonlarını Tercih Edin

Yaşam alanınızı daha doğal ve sıcak bir görünüme kavuşturmak için ilk dikkat etmeniz gereken konulardan birisi, renk seçimi olacaktır. Doğayı referans alan bir dekorasyonda renk seçimlerinizi de bu doğrultuda yapmalı, doğanın sıcak tonlarını dekorasyona uygun şekilde iç mekân tasarımına aktarmalısınız. Bunun için ilk etapta yeşilin, sarının ve mavinin farklı tonlarına yönelebilirsiniz. Toprak tonlarını kullanarak daha dinlendirici, doğal ve yalın bir dekorasyon stili oluşturabilirsiniz. Özellikle koltuk ve sandalye gibi kumaş kaplı yüzeylerde yapacağınız bu seçimler, dekorasyonun genel karakteri açısından son derece önemli.

Natürel malzemelerin sıcak etkisini taçlandırmak için renk tonlarında da olabildiğince doğadakine yakın tonları tercih etmenizde fayda var. Bu anlamda sizlere her renk tonuna ilişkin çok sayıda farklı alternatif sunan Enza Home'un koltuk modellerinin yanı sıra kumaş kartelalarına da mutlaka göz atmalısınız.

Siz de evinizde veya iş yerinizde doğanın pozitif enerjisini doyasıya yaşamak istiyorsanız, dekorasyonda doğal renklere, desenlere ve formlara olabildiğince çok yer vermeye çalışın. Enza'nın doğal kaplamalı mobilyalarını, birbirinden şık organik formlu koltuk modelleri ile bir araya getirerek hoşunuza giden salon veya oturma odası takımını kendiniz oluşturun!

Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.