AKTÜEL
KONULAR
10.03.2016

Dekorasyon Önerileriyle 9 Başarılı İsim Enza’da

Hayatın yoğun temposundan uzaklaşarak, dinlendiğimiz, rahatladığımız ve yenilendiğimiz kendimize ait özel alanlarımız olan evlerimizi nasıl dekore edeceğimiz yaşam kalitemiz açısından oldukça önemli. Uzun yıllar kendimizi iyi ve ait hissederek yaşayacağımız evlerimiz için nasıl bir dekorasyon tarzını benimseyeceğimiz ise cevaplanması gereken en kritik sorulardan biri. Bu noktada evde rahat hissettiren ve üretkenliğimizi arttıran bir dekorasyon dengesi oluşturmak, işlevsel tasarım detaylarıyla birlikte yenilenen dekorasyon trendlerinin iki öncü unsuru.

Yenilikçi vizyonuyla Enza Home, insan ruhuna hitap eden bu öncü dekoratif unsurları görselliğinden ödün vermeyen, ulaşılabilir mekanlarla buluşturmak amacıyla 2015 Mayıs ayında özel bir toplantı daveti organize etti.

Bu özel toplantıya aralarında Türkiye’de öncü, fark yaratan işlere imza atmış mimarların, sanat yönetmenlerinin ve moda tasarımcılarının olduğu dokuz stil sahibi kişi davet edildi. Enza Home tarafından fikir aşamasından başlayarak geliştirilen bu projenin detayları ve uygulama yöntemleri dokuz özel konuk ile paylaşılarak yaratıcı ve eğlenceli bir uygulama planı hazırlandı. Enza Home kullanıcılarına dekorasyona dair kolayca uygulanabilecek, yenilikçi fikirler vermesi amacıyla başlatılan bu proje dahilinde kura ile seçilen Enza Home mobilyalar, dokuz özel konuğa kendi vizyonları ışığında stilize mekanlar tasarlamaları için verildi.

Yaşam alanlarında ihtiyacımız olan huzurlu, rahat, şık ve yenileyici enerjileri, dekorasyonun ötesinde ilham veren bir yaşam tarzına dönüştüren eşi görülmemiş bu proje ile ortaya çıkan mekanları Enza Home Book’ta görebilirsiniz.

BURÇE BEKREK, Moda Tasarımcısı, “Sıcak, Samimi ve Davetkâr”
SiNAN KURAN, KRN MİMARLIK CEO, “Birey Odaklı Mekanlar”
EDA GÜNEY, EDDA İSTANBUL Mimar & İç Mimar, “Yaşayan Kişilikli Mekanlar”
GÖKTUĞ GÜNGÖR, FİKR-İ GG MARKA VE MEKAN İLETİŞİMİ Tasarım Danışmanı, “Eklektik Cazibe”
DOÇ. DR. GÜLNAME TURAN, İTÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ Öğretim Üyesi, “Rahat ve Dingin Silüetler”
ASLIHAN EKİTMEN, ALAİM-İ SEMA ve SPACEWORKS DANIŞMANLIK Mimar / Tasarım Danışmanı, “Duygulara Hitap Eden Tasarım İle Mekana Enerji Katmak”
HALE ŞENER, 1217 DESIGN Mimar, “İşlevsel ve Zamansız...”
FÜSUN ALTINER, MANİFESTO İLETİŞİM Kreatif Direktör, “Kendi Küçük Saraylarımız...”
MAHMUT KEFELİ, ESCAPEFROMSOFA Tasarım Direktörü, “Kültürlerin ve Duyguların Yansıması, Sınırların Sınırsızlığı”

Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.