{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Yeni Üyelere Özel Enza Ürünlerinde Sepette 100 TL İndirim!

Seçili ürünlerde 69.900 TL'ye 5.000 TL İndirim!

89.900 TL'ye 7.000 TL, 109.900 TL'ye 10.000 TL İndirim!

750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!

Yaşam Alanlarını Sadeleştirmenin Yolu Doğru Ürünler ve Renklerden Geçiyor

Konforlu, estetik ve göz alıcı tasarımlarıyla fark yaratan Enza Home, 12 Temmuz Dünya Basit Yaşama Günü vesilesiyle evini minimal bir bakış açısıyla şekillendirmek ve yalın, minimal bir tarzı yaşam alanlarına taşımak isteyenler için altın değerinde önerilerde bulunuyor.

Yaşam alanlarına şıklık katmak isteyenlerin tercihi Enza Home, hayatını sadeleştirmek, minimal bir tarza sahip olmak isteyenlerin 12 Temmuz Dünya Basit Yaşama Günü’nü kutluyor. Tüm dünyada kutlanan bu gün, modern zamanların bilgeliği olarak da tanımlanan basit yaşam konusunda farkındalık kazandırmayı hedefliyor. Basit bir yaşamın ilk adımının evlerden geçtiğini bilen Enza Home, küçük metrekarelere sahip, daha minimal evleri tercih edenler için altın değerinde önerilerde bulunuyor.Metrekarenin dar olması, yaşadığınız alanın şık, rahat ve fonksiyonel olmasına engel değil! Doğru ürünler ve doğru renklerle yaşam alanlarının çok keyifli mekanlara dönüşebileceğinin altını çizen Enza Home mimarlarından İç Mimar Necati Berk Sütçü, işin sırrının alanları doğru şekilde kullanmaktan geçtiğini hatırlatıyor. Mekanı görsel olarak bölümlere ayırmanın alanı daha ufak ve şekilsiz algılamamıza yol açacağını belirten Sütçü, dekorasyonda kullanılan ürünlerde bir bütünlük sağlayarak mekanı daha kullanışlı hale getirmenin mümkün olduğunu söylüyor.


Genişlik hissi için açık renkleri tercih edin

Sütçü, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Küçük metrekareli bir odaya sahipseniz, mekana derinlik ve genişlik hissi vermek için açık bir renk tercihi akıllıca olacaktır. Derinlik hissini beyazın farklı tonlarını kullanarak artırabilirsiniz. Alan ufak veya dar olsa da doğru ve fonksiyonel tercihlerle daha konforlu ve kullanışlı hale getirilerek, çok daha sıcak, samimi bir atmosfer oluşturabiliriz. Örneğin oturma odanızı daha verimli kullanmak için köşe takımlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede köşelerde metrekare olarak kaybedilebilecek alanı da doğru bir şekilde oturma alanı metrekaresine katarak alanınızı verimli şekilde kullanmış olursunuz. Örneğin Enza Home Enlarge Serisi’ndeki Smart Köşe gibi hem koltuk hem de iki kişilik yatak ölçüsü ebadında kullanılabilen fonksiyonel bir ürünle yatılı misafirlerinizi rahatça ağırlayabilirsiniz. Ayrıca bu ürün bazalı olduğu için size ekstra depolama alanı da kazandıran ideal bir kullanım imkanı sağlayacak. Smart Köşe ile uyumlu, rahat ve konforlu bir berjer olan Fiore Berjer, tasarımın odak noktası olacak ve küçük metrekareli alanlar için harika bir atmosfer oluşturacak.”

Ekstra depolama alanı için TV ünitesi kullanabilirsiniz

Yaşam alanlarında estetik bir görünüm ve ekstra depolama alanı için TV ünitesi kullanmayı öneren İç Mimar Necati Berk Sütçü, “168 cm uzunluğundaki minimal TV ünitesi Orlando, hem özel kulp tasarımı hem de rengiyle salonunuzda güzel bir bütünlük sağlayacaktır. Martha bej halı ise açık rengi sayesinde ortamın daha ferah gözükmesine ve aydınlanmasına yardımcı olur. Sehpa olarak tercih edeceğiniz Woody sehpayı ise alanın durumuna göre bir ya da iki adet olarak kullanabilirsiniz. Ceviz tonlarını tercih ederseniz alanın ferah ve daha geniş görünmesini sağlarsınız.”

Küçük metrekareli alanlarda aydınlatmanın doğru kullanımıyla ortamın daha geniş ve ferah görüneceğini hatırlatan Sütçü, doğal aydınlatmaya ek yardımcı aydınlatmalarla mekana canlılık kazandırmanın mümkün olduğunu söylüyor. Sütçü, Angle Lambader, Round Sarkıt gibi ürünlerle Smart Köşe, Fiore berjer ve Martha halı ile eşsiz bir uyum yakalanabileceğini belirtiyor.