AKTÜEL
KONULAR
10.03.2016

BAHAR MODASI

Baharın gelişi öyle önemli bir gündür ki neredeyse her ülkede, her kültürde çeşitli şenliklerle, bayramlarla yüz yıllardır kutlanır. Bahar yaşamı, tekrardan doğuşu, bereketi simgeler. İlginçtir, kışın simgesi olan karın beyazı, kışın bitimiyle birlikte doğayı terk edip evlerimize girer. Beyaz kıyafetlerimiz dolaplardan çıkması gibi evlerimiz de beyazlara mevsimsel olarak ihtiyaç duyar.

Son yıllarda çevremizi büyük bir hızla saran İskandinav dekorasyon; hayatın karmaşasından sıyrılıp, yalın, basit ve sade bir stili sahiplenmeyi gerektirir.`Fresh` olarak nitelendirebileceğimiz bu tarzın ana vatanı, isminden de belli olduğu gibi Danimarka, Norveç, İsveç ve Finlandiya`dır. Avrupa`nın en kuzeyinden çıkan bu dekorasyon sanatı, bugün tüm dünyanın gözdesi haline gelmiştir.

Kışın nasıl kar dolu tepelere baktığımızda gördüğümüz sıralı sıralı ağaçlar içimize tarifi zor bir huzur veriyorsa aynı huzuru kış bittiğinde de evlerimizde ararız. Yıllardır içimizi dolduran ahşap ve beyazın uyumunu evlerimizde bulmamız hiç de zor değil.

Perde, koltuk, gibi eşyalarınızın kumaş seçiminde cüretkar olmaktan korkmayın. Lüks kadife kumaşlar evinizdeki dinginliğe biraz heyecan katarak, genel estetiği dengeleyecekir. Ayrıca artan kumaş parçalarından yapabileceğiniz dekoratif masa örtüleri de hem boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz bir uğraşı hem de dekorasyonunuzu tamamlayacı bir öğe olabilir.

İskandinav tarzı ev dekorasyonu için öncelikle yapmanız gereken, yıllardır evinizde duran ve atmaya kıyamadığınız o kalabalık eşya topluluğu ile vedalaşmak olacaktır. Genel olarak farklı renklerle işiniz olmayacak. İskandinav dekorasyonda duvarlara, mobilyalara keskin bir beyaz hakimdir. Siyah çizgiler, noktalar bu beyazların tamamlayacak olan ögelerdir. Evinizin çeşitli yerlerine serpiştireceğiniz ahşap detaylar ise adeta pastanızın kreması olacak. Eğer bulabilirseniz, İskandinav kültürüne ait aksesuarlarla, evinizi adeta bir sanat galerisine çevirebilirsiniz.

Aklınıza gelen en güzel şeyleri bile gerçekleştiremiyor olmanızın sebebi belki de salonunuzun iç bunaltıcı havası olabilir. Kendinize bir güzellik yapın ve gelen baharın ruhuna kapılın. Yeni bir başlangıç için evinizi, sizi motive edecek olan beyaz ve ahşabın incelikli uyumuna teslim edin.

Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.