AKTÜEL
KONULAR
01.11.2016

KIŞ MODASI

Kışın soğuğunu iyice hissetmeye başladığımız bugünlerde sımsıcak bir ev dekorasyonu içinizi ısıtacak.

Bu kış, ev dekorasyonunuzda seçeceğiniz renkler çok önemli. Aşırı derecede dikkat çeken, fosforlu renklerden kaçının. Onların yerine halı ve perdelerinizde kullanacağınız doğal renkler size daha dingin bir hissiyat verecektir. Mobilyalarınızda ise daha çok toprak tonlarını tercih edin. Bu kombinasyonlar evinizin havasını bir anda değiştirmeye şimdilik yetecektir.

Perde, koltuk, gibi eşyalarınızın kumaş seçiminde cüretkar olmaktan korkmayın. Lüks kadife kumaşlar evinizdeki dinginliğe biraz heyecan katarak, genel estetiği dengeleyecekir. Ayrıca artan kumaş parçalarından yapabileceğiniz dekoratif masa örtüleri de hem boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz bir uğraşı hem de dekorasyonunuzu tamamlayacı bir öğe olabilir.

Kumaş seçimi konusu kırlentlerde de önemli bir yer alıyor. Tekdüze kırlentlerden uzak durun. Bambaşka desenlerden seçeceğiniz kırlentleri, salonunuzun farklı koltuklarına serpiştirin. Onlar sizin en önemli dekorasyon araçlarınızdandır, bu nedenle form tercihlerinizde de kendinizi sınırlamayın. Kare, dikdörtgen, yuvarlak... her türlü formdaki kırlentler koltuklarınızın güzelliğine güzellik katacaktır.

Koltuklarınızda yer alacak ahşap detaylar bu kış sizi sürekli olarak sıcak tutacak. Ahşap, yıllar geçse de modası geçmeyecek yegane şeydir. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi ahşabı da evin her alanında kullanmak boğucu bir görüntü yaratabilir. Koltuk ayakları, sehpalar gibi dozunda ahşap kullanımı ise görsel bir şölenden fazlasını; arzuladığınız kış romantizmini size verecektir.

Kış romantizmi denince ilk akla gelen şüphesiz ki yılbaşıdır. Yeni bir yıla girmekte olduğumuz şu günlerde salonunuzu süsleyecek zarif bir yılbaşı ağacı evinizin havasına hava katabilir. Hazır süsler ve ağaçlardan ziyade el yapımı süsler, yapraksız yılbaşı ağaçları evinizin dekorasyonuna geçici bir süreliğine de olsa heyecan katacaktır.

Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.