X

Adresinize katalog gönderimi tarihi sona ermiştir, size en yakın Enza Home mağazalarından kataloğumuza ulaşabilir veya online olarak web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

“Dekorasyon Önerileriyle 12 Başarılı İsim Enza’da”

Yenilikçi vizyonuyla Enza Home, insan ruhuna hitap eden dekoratif unsurları görselliğinden ödün vermeyen, ulaşılabilir mekanlarla buluşturmak amacıyla Türkiye’de alanında öncü ve fark yaratan işlere imza atmış 12 başarılı ismi Enza Home Book’ta buluşturdu.

Mimar ve tasarımcılarından oluşan, farklı disiplinlerden gelen 12 stil sahibi kişi, Enza Home kullanıcılarına dekorasyona dair kolayca uygulanabilecek yenilikçi fikirler vermek amacıyla Enza Home mobilyalarla kendi vizyonları ışığında stilize mekan tasarladılar. Mekanların tasarım sürecinde; konsept hazırlığından ürün revize taleplerine ve sonrasında fotoğraf çekimine kadar uzanan keyifli bir çalışmanın ardından konuklarımızın yaratıcı zihinlerinden çıkan stilize mekanlar tasarladılar. Yaşam alanlarında ihtiyacımız olan huzurlu, rahat, şık ve yenileyici enerjileri, dekorasyonun ötesinde ilham veren bir yaşam tarzına dönüştüren eşi görülmemiş bu proje ile ortaya çıkan mekanları Enza Home Book’un ilerleyen sayfalarında görebilirsiniz.

Yoğun tempolarından zaman ayırarak stil sahibi vizyonlarıyla bu eşsiz projede bizimle birlikte olan tüm konuklarımıza sonsuz teşekkürler.

 • MARCO PAOLELLI, Tasarımcı, “Eşsiz ve davetkar mekanlar…” İncele
 • LAURA DELFINA SARI, İç Mimar, “Eşsiz ve davetkar mekanlar…” İncele
 • YALIN TAN, İç Mimar, “Doğaya hakim ve şeffaf mekanlar…” İncele
 • LEVENT ÇIRPICI, Mimar, “Geçmiş ve gelecek harmonisi…” İncele
 • ATİLLA KUZU, İç Mimar, “Geçmiş ve gelecek harmonisi…” İncele
 • BURÇİN MERCAN ÖZGÜL, İç Mimar, “Elektik & huzurlu…” İncele
 • ERBİL TUNABOYLU, Tasarımcı, “Doğal denge…” İncele
 • KEREM ÖZERLER , İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • KUTAY YORULMAZ, İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • MERT CAN UZYILDIRIM, İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • İLKAY ALA, Mimar, “Konfor, lüks ve doğa dengesi…” İncele
 • DUYGU KARAKAŞ, Tasarımcı, “Konfor, lüks ve doğa dengesi…” İncele

YALIN TAN

“Doğaya Hakim ve   Şeffaf Mekanlar”

Yalın Tan 1969 yılında İzmir’ de doğmuş, eğitimine İstanbul‘da devam etmiştir. 1992 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra, uzun seneler çeşitli bireysel ve ortaklı çalışmalarını sürdüren Tan, 2014 yılında genç bir ekiple ortaklık kurduğu ve kendi adını verdiği YALINTAN + PARTNERS firması adı altında çalışmalarına devam etmektedir. YALINTAN + PARTNERS ağırlıklı olarak perakende, ofis ve konut projeleri üzerine yerli ve yabancı birçok marka, kurum veya bireye iç mimari tasarım ve uygulama hizmeti vermektedir.Bununla beraber Tan, 2015 yılında kreatif direktörlüğünü de üstlendiği, multi-disipliner marka çözüm ortaklığı sunan TOO MANY DISCIPLINES‘i kurmuştur. TOO MANY DISCIPLINES’in amacı, farklı disiplinlerden oluşan profesyonellerle birlikte pazar araştırması / içgörü, branding, iç mimari / mimari, reklam, sergi / etkinlik, dijital ve sosyal medya gibi alanlarda da yaratıcı marka çözümleri sunmaktadır.

 

Yerli ve yabancı medyada bir çok tasarımı ve röportajı yer alan, üniversite ve kuruluşlara konuk tasarımcı olarak katılan Tan’ın farklı kategori ve disiplinlerde tasarım ödülleri bulunmaktadır.

Interior Design Best of Year Awards Onur Ödülü, iF İletişim Tasarım Ödülü, MOBSAD En İyi Mekan Ödülü, İstinye Park Mağaza Tasarım Ödülü ve German Design Award adaylığı bunlardan bir kaçıdır.

“Gravity’nin çağdaş tasarım karakteri ve farklı ebat seçenekleriyle de aslında hem konforlu hem de ağır başlı bir duruş sergilediğini düşünüyorum. Mekanınızın boyutlarına paralel daha hafif kumaşlarla daha rahat ve spor bir kurgu yaratabileceğiniz gibi, daha ağır ve sık dokulu kumaşlarla da yaşam alanlarınızı daha elegan bir boyuta taşıyabilirsiniz. Gravity’nin aslında bütünleyici aksesuar ve ürünleri ile hayalimizde nasıl bir mekan canlandırıyorsak ona hizmet edecek çok yönlü bir karakteri olduğunu düşünüyorum. Modern yada çağdaş tavırları gövdeleyebilecek, dolgun ve yapılı ama bir o kadar da mütevazi bir kanepe.”

Tasarım ve tasarlamak sizin için ne ifade ediyor?

Tasarım çok küçük yaşlardan beri elimde kalem bir şeyler çizmek demek, herkesin çocuk yaşta başlar ya bütün bu hikayeleri benim de tıpkı bu şekilde başladı. Babam Fikret Tan’ın iç mimar olması ve çoğu zaman bürosunda ya da şantiyelerde geçirdiğim çocukluğum, benim için unutulmaz ve eğlenceli anılar olduğu kadar, hayatımı şekillendiren tecrübeler ve öğretiler de oldu. Önceleri babamı taklit ederek başlayan tasarım maceram yavaş yavaş kendime dönmeye başladığım zamanlarla birlikte olgunlaşıp, bir süre sonra da bir meslek halini aldı.

Mekanı tasarlarken nelerden ilham aldınız?

Mekan tasarımıma ilk önce doğaya hakim, iç ve dış mekan ilişkisinin son derece şeffaf olduğu bir yapı hayali kurarak başladım. Bu mekanda da her tasarımcı gibi ben de, yüksek tavanın vermiş olduğu hacim zenginliğini, güçlü mekan kurgusu adına tercih ettim. Sadece yüksek tavandan ziyade, tavan kırılımlarındaki farklı açılar ve buna paralel malzeme geçişleri, doku farklılıkları ve yine renk bütünlüğü göz önünde bulundurduğum tasarım ögeleri oldu. İç ve dış mekanlar arasındaki harmonik bütünlük ve buna paralel yaratılan kontrast yüzeylerle de, mekandaki var olan doku ve yüzeylerin daha iyi algılatılabildiğini düşünüyorum.

Gravity Plus Koltuk Takımı’nı dekorasyonda nasıl ve hangi tamamlayıcı unsurlarla kullanmalıyız?

Gravity’nin çağdaş tasarım karakteri ve farklı ebat seçenekleriyle hem konforlu hem de ağırbaşlı bir duruş sergilediğini düşünüyorum. Mekanınızın boyutlarına paralel daha hafif kumaşlarla daha rahat ve spor bir kurgu yaratabileceğiniz gibi, daha ağır ve sık dokulu kumaşlarla da yaşam alanlarınızı daha elegant bir boyuta taşıyabilirsiniz. Gravity’nin aslında bütünleyici aksesuar ve ürünleri ile hayalimizde nasıl bir mekan canlandırıyorsak ona hizmet edecek çok yönlü bir karakteri olduğunu düşünüyorum. Modern ya da çağdaş tavırları taşıyabilecek, dolgun ve yapılı ama bir o kadar da mütevazı bir kanepe.

Sizce 2019 yılının öne çıkan trendleri neler olacak?

Canlı ve parlak renkler artık mobilyada çok daha fazla karşımıza çıkacak. Pastel tonların hâlâ daha popülerliğini yitirmediği ama neon renklerle de harmanlandığı çok fazla mekan kurgusu göreceğiz. Kağıttan, kumaştan ya da cam gibi farklı malzemelerden fener formlu aydınlatma elemanları çoklukla mekanlarda kullanılacak. Çiçek desenli kumaşlar duvar kağıtları ya da aksesuarlar da fazlasıyla karşılaşacağımız motifler olacak.

Yine eskilerden günümüze uzanan hazeran ve bambu örmeler farklı teknikler ve renklerle yine hayatımızın içine yerleşiyor. Kısacası kullanıcıları çok renkli ve dinamik ama bir o kadar da nostaljik atmosferler bekliyor diyebilirim.