X

Adresinize katalog gönderimi tarihi sona ermiştir, size en yakın Enza Home mağazalarından kataloğumuza ulaşabilir veya online olarak web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

“Dekorasyon Önerileriyle 6 Başarılı İsim Enza’da”

Yenilikçi vizyonuyla Enza Home, insan ruhuna hitap eden dekoratif unsurları görselliğinden ödün vermeyen, ulaşılabilir mekanlarla buluşturmak amacıyla Türkiye’de alanında öncü ve fark yaratan işlere imza atmış 6 başarılı ismi Enza Home Book’ta buluşturdu.

Mimar ve tasarımcılarından oluşan, farklı disiplinlerden gelen 6 stil sahibi kişi, Enza Home kullanıcılarına dekorasyona dair kolayca uygulanabilecek yenilikçi fikirler vermek amacıyla Enza Home mobilyalarla kendi vizyonları ışığında stilize mekan tasarladılar. Mekanların tasarım sürecinde; konsept hazırlığından ürün revize taleplerine ve sonrasında fotoğraf çekimine kadar uzanan keyifli bir çalışmanın ardından konuklarımızın yaratıcı zihinlerinden çıkan stilize mekanlar tasarladılar. Yaşam alanlarında ihtiyacımız olan huzurlu, rahat, şık ve yenileyici enerjileri, dekorasyonun ötesinde ilham veren bir yaşam tarzına dönüştüren eşi görülmemiş bu proje ile ortaya çıkan mekanları Enza Home Book’un ilerleyen sayfalarında görebilirsiniz.

Yoğun tempolarından zaman ayırarak stil sahibi vizyonlarıyla bu eşsiz projede bizimle birlikte olan tüm konuklarımıza sonsuz teşekkürler.

  • DİCLE HÖKENEK, Mimar, “Modern çizgiler,Pastel renkler…” İncele
  • MEVCE ÇIRACI, Mimar, “Doğa içinde çağdaş mekanlar…” İncele
  • EREN ÇIRACI, Tasarımcı, “Doğa içinde çağdaş mekanlar…” İncele
  • MURAT ARMAĞAN, Tasarımcı, “Huzurlu ve Romantik…” İncele
  • NASİR MAHMUD, İç Mimar, “Mükemmel uyum…” İncele
  • ESRA KAZMİRCİ, İç Mimar, “Doğaya uyanmak…” İncele

ONUR ÖZGÜL


1977’de Adana’da doğdu. Orta öğretim ve liseyi Tarsus Amerikan Koleji ve Bilfen’de tamamladı.

Bilkent Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden 2000 yılında mezun olduktan sonra İstanbul’a taşınarak bir yandan mesleğini yapmaya başladı bir yandan da Yeditepe Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisansını bitirdi. Restorant ve Mutfak işletmeciliği üzerine Mutfak Sanatları Merkezi’nde eğitimler aldı. İstanbul’da iç mimar Ayşegül Kollu ile birlikte 17. yüzyıla ait olan Zarif Mustafa Paşa Yalısı Renovasyonu ile çalışma hayatına başladı. 10 sene Sinan Kafadar ile birlikte birçok projede birlikte yer aldı. Bu projeler kendi sektörlerinde birçok ödüle layık görüldü, projelerde tasarımcı, yönetici ve direktör olarak görev aldı.


Projelerin bazıları Four Season Hotel Istanbul at the Bosphorus, Four Seaons Hotel des Bergues Geneva TheMont Blanc Spa, Izumi Restaurant, Shangri-la Bosphorus Istanbul, Le Merdien Hotel Istanbul, Mandarin Oriental Hotel Bodrum, Caresse A Luxury Collection Bodrum, Mehmet Ali Aydınlar Kandilli Villası. Şimdilerde ise eşi Burçin ile birlikte Vizon Design markasıyla Afrika, Budapeşte, İsviçre, Bodrum ve İstanbul’da

çeşitli 5 yıldızlı otel projeleri, lüks rezidans ve villa projelerinin yanı sıra cephe, aydınlatma, ürün tasarımları konusunda hizmet vermektedir. Günümüzün en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelmiş olan sosyal medya pazarlama projelerine de imza atmaktadır. Mümkün olduğu kadar yelkencilik ve offshore powerboat racing pilotu olarak uluslararası yarışlara katılarak Türkiye’yi temsil etmektedir. 

“Praga Koltuk Takımı şık ve elegan bir tasarıma sahip. Tasarımının verdiği avantaj sayesinde hem klasik hem de modern mekanlara uyum sağlıyor. Kendi kurguladığım mekanı İstanbul’un eski konak ve yalılarının modern bir ruh ile stilize edilmiş kompozisyonu olarak inceleyebilirsiniz. Doğanın renklerinden ve dokularından ilham alarak, oluşturduğunuz mekanlara bunu yansıtabilir, çeşitli aksesuarlar ile zenginleştirerek yaşayan mahaller oluşturabilirsiniz.”

Tasarım ve tasarlamak sizin için ne ifade ediyor?

Tasarım ve tasarlamak benim için düşleyerek, dokunarak, tadarak, severek ve heyecan duyarak sentezlediğim eserler anlamına geliyor. Bu yolculukta, insanlar ile kurduğum samimi ilişki ile onlara hayallerini yaşayabilecekleri mekanlar tasarlarım.

Sizce 2017 yılının öne çıkan trendleri neler olacak?

Eskiden uyumsuz dediğimiz renklerin ve objelerin birbirine uyduğunu söylediğimiz bir yıl bizi bekliyor. Kontrastların trend yılını bekliyorum. Ama klasik, hep klasik kalmaya devamedecek. Klasiğin yanında modern daha fazla bulunmaya başlayacak. Hem renklerin hem de tarzların harmanlandığı bir yıl olacak ve bu tasarımlara yeni teknolojik ürünler entegre hale getirilecek. Yani aldığımız ve kullanacağımız her ürün akıllanmaya aday.

Mekanı tasarlarken nelerden ilham aldınız?

Enza Home Book projemde spor ve şık bir mekan yaratmak istedim. Yaşanmışlığı olan eski ve şehirli bir evde modern ürünler kullanarak “zamansız”lığı ortaya koymaya çalıştım.

Praga Koltuk Takımı’nı dekorasyonda nasıl ve hangi tamamlayıcı unsurlarla kullanmalıyız?

Parlak ışıltılı cam ya da bronz detaylı aksesuarlar, eskiye ait anıları olan objeler, mumlar, bol çiçek, bir şaheseri andıran teraryumlar, ahşap metal ve cam birlikteliğindeki sehpalar, dokulu halılar, uçuş uçuş tül perdeler...