X

Adresinize katalog gönderimi tarihi sona ermiştir, size en yakın Enza Home mağazalarından kataloğumuza ulaşabilir veya online olarak web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

“Dekorasyon Önerileriyle 12 Başarılı İsim Enza’da”

Yenilikçi vizyonuyla Enza Home, insan ruhuna hitap eden dekoratif unsurları görselliğinden ödün vermeyen, ulaşılabilir mekanlarla buluşturmak amacıyla Türkiye’de alanında öncü ve fark yaratan işlere imza atmış 12 başarılı ismi Enza Home Book’ta buluşturdu.

Mimar ve tasarımcılarından oluşan, farklı disiplinlerden gelen 12 stil sahibi kişi, Enza Home kullanıcılarına dekorasyona dair kolayca uygulanabilecek yenilikçi fikirler vermek amacıyla Enza Home mobilyalarla kendi vizyonları ışığında stilize mekan tasarladılar. Mekanların tasarım sürecinde; konsept hazırlığından ürün revize taleplerine ve sonrasında fotoğraf çekimine kadar uzanan keyifli bir çalışmanın ardından konuklarımızın yaratıcı zihinlerinden çıkan stilize mekanlar tasarladılar. Yaşam alanlarında ihtiyacımız olan huzurlu, rahat, şık ve yenileyici enerjileri, dekorasyonun ötesinde ilham veren bir yaşam tarzına dönüştüren eşi görülmemiş bu proje ile ortaya çıkan mekanları Enza Home Book’un ilerleyen sayfalarında görebilirsiniz.

Yoğun tempolarından zaman ayırarak stil sahibi vizyonlarıyla bu eşsiz projede bizimle birlikte olan tüm konuklarımıza sonsuz teşekkürler.

 • MARCO PAOLELLI, Tasarımcı, “Eşsiz ve davetkar mekanlar…” İncele
 • LAURA DELFINA SARI, İç Mimar, “Eşsiz ve davetkar mekanlar…” İncele
 • YALIN TAN, İç Mimar, “Doğaya hakim ve şeffaf mekanlar…” İncele
 • LEVENT ÇIRPICI, Mimar, “Geçmiş ve gelecek harmonisi…” İncele
 • ATİLLA KUZU, İç Mimar, “Geçmiş ve gelecek harmonisi…” İncele
 • BURÇİN MERCAN ÖZGÜL, İç Mimar, “Elektik & huzurlu…” İncele
 • ERBİL TUNABOYLU, Tasarımcı, “Doğal denge…” İncele
 • KEREM ÖZERLER , İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • KUTAY YORULMAZ, İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • MERT CAN UZYILDIRIM, İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • İLKAY ALA, Mimar, “Konfor, lüks ve doğa dengesi…” İncele
 • DUYGU KARAKAŞ, Tasarımcı, “Konfor, lüks ve doğa dengesi…” İncele

KEREM ÖZERLER &
KUTAY YORULMAZ &
MERT CAN UZYILDIRIM

“Güçlü ve Zamansız        Tasarımlar”
“Güçlü ve Zamansız Tasarımlar”

KEREM ÖZERLER

İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olan Özerler, kariyerine İstanbul‘da başlamıştır.
İstanbul’da bulunduğu dönemde Autoban ve GeoMim gibi dünyaca ünlü tasarım ofislerinin tasarım departmanlarında görev almıştır. 2014-2015 yılları arasında Almanya, Stuttgart ‘a yerleşen Özerler, ünlü tasarım ofisi IF Group‘un tasarım ekibinde görev almıştır. Özerler, İstanbul’a dönüşünün ardından 2016 senesinde ortakları Kutay Yorulmaz ve Mert Can Uzyıldırım ile birlikte mimarlık, iç mimarlık, kurumsal kimlik, ürün ve deneyim tasarımları alanlarında hizmet vermek üzere, tasarım ofisi Wangan‘ı kurmuştur.
Özerler, Wangan’ın tasarımdan sorumlu ortağıdır.

KUTAY YORULMAZ

Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olan Yorulmaz, kariyerine İstanbul‘da başlamıştır.
Kariyeri boyunca Yapı Artı ve Autoban gibi dünyaca ünlü tasarım ofislerinin proje yönetim departmanlarında görev almıştır.
Çalıştığı tasarım ofislerinde edindiği tecrübelerin ardından inşaat ve mobilya sektörlerinde kendi şirketlerini yöneten Yorulmaz; 2016 senesinde ortakları Kerem Özerler ve Mert Can Uzyıldırım ile birlikte mimarlık, iç mimarlık, kurumsal kimlik, ürün ve deneyim tasarımları alanlarında hizmet vermek üzere, tasarım ofisi Wangan‘ı kurmuştur.
Yorulmaz, Wangan’ın proje, finans ve hukuk departmanlarından sorumlu ortağıdır.


MERT CAN UZYILDIRIM

İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun olan Uzyıldırım, kariyerine İstanbul ‘da başlamıştır.
Kariyeri süresince Yalın Tan, Jeyan Ülkü ve Yoo gibi dünyaca ünlü tasarım ofislerinin uygulama departmanlarında görev almıştır. 2016 senesinde ortakları Kerem Özerler ve Kutay Yorulmaz ile birlikte mimarlık, iç mimarlık, kurumsal kimlik, ürün ve deneyim tasarımları alanlarında hizmet vermek üzere, tasarım ofisi Wangan‘ı kurmuştur.
Uzyıldırım, Wangan’ın imalat ve uygulamadan sorumlu ortağıdır.

“Bahçe içinde, tek katlı bir yapı içinde kurgulanan mekanda, kumlanmış dokulu doğal taşın kullanıldığı şömine; yemek alanı ve cam önündeki lounge alanına iki taraflı olarak hizmet ederken aynı zamanda bir seperatör görevi de görüyor. Tavandaki geniş cam açıklıktan dışarı çıkan şömine, bahçeye bakan büyük açıklıklarla birlikte iki alanın da optimum seviyede gün ışığı almasını sağlıyor. Beyazın ve siyahın yarattığı baskın netliği, mermer ve ahşabın sıcak ve pastel tonları ile karşı karşıya getirerek dengeli bir mekan kurgusu yarattık.”

Tasarım ve tasarlamak sizin için ne ifade ediyor?

Wangan için tasarım, yenilikçi, akıllı, cesur ve aynı zamanda zamansız olmak kavramlarını bir arada bulundurmak zorunda olan bir olgu. Bir mekanı, ürünü ya da deneyimi tasarlarken daha önce denenmemiş, üretilmemiş ya da cesaret edilmemiş malzeme ve detaylar kullanmaya önem veriyoruz. Bize göre, tasarımı özgünleştiren ve değerli kılan; kullanıcılarını, izleyicilerini ve sektörünü ileri taşıması ve devinime zorlamasıdır. Ancak var olan algıları ve sistemleri değiştirebildiğimiz sürece kalıcı izler bırakabiliriz.

Mekanı tasarlarken nelerden ilham aldınız?

Mekanı tasarlarken en önem verdiğimiz konu gün ışığını en doğru şekilde filtrelemek ve bunu mekana optimum şekilde yansıtmaktı. Beyazın ve siyahın yarattığı baskın netliği, mermer ve ahşabın sıcak ve pastel tonları ile karşı karşıya getirerek dengeli bir mekan yarattık.

Netha Yemek Odası’nı dekorasyonda nasıl ve hangi tamamlayıcı unsurlarla kullanmalıyız?

Bizce, Netha Yemek Odası, sade tasarımını güçlü detayları ile dengeleyen bir ürün, dolayısıyla ürünün kendisi gibi kullanıldığı mekanın da yalın fakat etkili olması gerekiyor. Ürünün tasarımına ve mekana bir bütün olarak baktığımızda, Netha Yemek Odası, doğal renkte malzemelerle, canlı renklerdeki kumaş ve dekoratif ürünlerle hareketlendirilen sade ve yalın mekanlarda kendini doğru bir şekilde ortaya koyacaktır.

Sizce 2019 yılının öne çıkan trendleri neler olacak?

Wangan olarak bizim için değişmeyen en önemli trend zamansızlık. Yaptığımız tasarımların yıllar sonra da güncel ve dikkat çekici durduğunu görmek tasarım üzerine çalışırken en çok üzerinde durduğumuz konu.