X

Adresinize katalog gönderimi tarihi sona ermiştir, size en yakın Enza Home mağazalarından kataloğumuza ulaşabilir veya online olarak web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

“Dekorasyon Önerileriyle 12 Başarılı İsim Enza’da”

Yenilikçi vizyonuyla Enza Home, insan ruhuna hitap eden dekoratif unsurları görselliğinden ödün vermeyen, ulaşılabilir mekanlarla buluşturmak amacıyla Türkiye’de alanında öncü ve fark yaratan işlere imza atmış 12 başarılı ismi Enza Home Book’ta buluşturdu.

Mimar ve tasarımcılarından oluşan, farklı disiplinlerden gelen 12 stil sahibi kişi, Enza Home kullanıcılarına dekorasyona dair kolayca uygulanabilecek yenilikçi fikirler vermek amacıyla Enza Home mobilyalarla kendi vizyonları ışığında stilize mekan tasarladılar. Mekanların tasarım sürecinde; konsept hazırlığından ürün revize taleplerine ve sonrasında fotoğraf çekimine kadar uzanan keyifli bir çalışmanın ardından konuklarımızın yaratıcı zihinlerinden çıkan stilize mekanlar tasarladılar. Yaşam alanlarında ihtiyacımız olan huzurlu, rahat, şık ve yenileyici enerjileri, dekorasyonun ötesinde ilham veren bir yaşam tarzına dönüştüren eşi görülmemiş bu proje ile ortaya çıkan mekanları Enza Home Book’un ilerleyen sayfalarında görebilirsiniz.

Yoğun tempolarından zaman ayırarak stil sahibi vizyonlarıyla bu eşsiz projede bizimle birlikte olan tüm konuklarımıza sonsuz teşekkürler.

 • MARCO PAOLELLI, Tasarımcı, “Eşsiz ve davetkar mekanlar…” İncele
 • LAURA DELFINA SARI, İç Mimar, “Eşsiz ve davetkar mekanlar…” İncele
 • YALIN TAN, İç Mimar, “Doğaya hakim ve şeffaf mekanlar…” İncele
 • LEVENT ÇIRPICI, Mimar, “Geçmiş ve gelecek harmonisi…” İncele
 • ATİLLA KUZU, İç Mimar, “Geçmiş ve gelecek harmonisi…” İncele
 • BURÇİN MERCAN ÖZGÜL, İç Mimar, “Elektik & huzurlu…” İncele
 • ERBİL TUNABOYLU, Tasarımcı, “Doğal denge…” İncele
 • KEREM ÖZERLER , İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • KUTAY YORULMAZ, İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • MERT CAN UZYILDIRIM, İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • İLKAY ALA, Mimar, “Konfor, lüks ve doğa dengesi…” İncele
 • DUYGU KARAKAŞ, Tasarımcı, “Konfor, lüks ve doğa dengesi…” İncele

MEVCE ÇIRACI & EREN ÇIRACI

MEVCE ÇIRACI

İstanbul Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra Londra’da Central St. Martins School of Art and Design’da endüstriyel tasarım eğitimi alan Mevce, Londra’da tasarımcı Ross Lovegrove’un stüdyosunda 5 yıllık bir süre içerisinde VitrA, Danese Milano, Artemide, Yamagiwa ve Kenzo’nun da aralarında olduğu çeşitli markalar için geliştirilen ürün projelerinde çalışmıştır. FIELDS adına yürüttüğü projelerin yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü’nde Malzeme ve Üretim dersi vermektedir.
EREN ÇIRACI

Lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamlayıp, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık okuduktan sonra Yale Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesini almıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında mimarı tasarım alanında gösterdiği başarılardan ötürü James Roger Gambles ve Cesar Pelli ödüllerini kazanan Eren, eğitimini takiben Londra’da Zaha Hadid Architects firmasında Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da büyük ölçekli projelerde çalışmıştır.

FIELDS adına yürüttüğü projelerin yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde mimari tasarım stüdyosuna girmektedir.

“Doğa ve çağdaş mekan ilişkisini yansıtan bir mekan tasarlamak istedik. Doğal malzemeleri kendi karakterlerini ortaya çıkaracak yalın bir şekilde kullandık. Astoria Koltuk Takımı’nın canlı renklerinin mekanda kullandığımız mat koyu renk mermer ve doğal ahşap dokuları sayesinde ön plana çıkmasını sağladık.”

Tasarım ve tasarlamak sizin için ne ifade ediyor?

Tasarım bizim için bir mekan ya da objeyle ilgili bir fikrin vücut bulması diyebilliriz. Bu fikir malzeme, teknik ve kullanımla olduğu kadar kişisel deneyimlerimiz ve bize ilham veren bambaşka şeylerle de ilgili olabilir.

Sizce 2019 yılının öne çıkan trendleri neler olacak?

Kendini çok ciddiye almayan primitif formların ve eklektik kombinasyonların öne çıkacağını düşünüyoruz.

Mekanı tasarlarken nelerden ilham aldınız?

Doğa içinde mekanlar tasarladığımız pek çok proje yapıyoruz, dolayısıyla doğa ve çağdaş bir mekan ilişkisi üzerine çalışmalarımız mevcut. Mekanı hazırlarken bu kapsamda doğal malzemeleri kullanarak Astoria Koltuk Takımı’nın karakterlerini ortaya çıkaracak yalınlığın ve sadeliğin ön planda olduğu bir mekan tasarladık.

Astoria Koltuk Takımı’nı dekorasyonda nasıl ve hangi tamamlayıcı unsurlarla kullanmalıyız?

Farklı kumaş seçenekleriyle kombinasyonlar oluşturmak mobilyaların kendi başlarına öne çıkmalarını sağlayacağı gibi mekanla ilişkilerini de kuvvetlendirecektir. Özellikle sade metal sehpalar ve metal aydınlatma ürünleri Astoria Koltuk Takımı’nı çağdaş mekanlarda tamamlamak için iyi seçimler olacaktır. Astoria Koltuk Takımı’nın güçlü renkleri mekanda kullanılacak mat koyu renk mermer ve ham ahşap dokular ile ön plana çıkarılabilir.