X

Adresinize katalog gönderimi tarihi sona ermiştir, size en yakın Enza Home mağazalarından kataloğumuza ulaşabilir veya online olarak web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

“Dekorasyon Önerileriyle 6 Başarılı İsim Enza’da”

Yenilikçi vizyonuyla Enza Home, insan ruhuna hitap eden dekoratif unsurları görselliğinden ödün vermeyen, ulaşılabilir mekanlarla buluşturmak amacıyla Türkiye’de alanında öncü ve fark yaratan işlere imza atmış 6 başarılı ismi Enza Home Book’ta buluşturdu.

Mimar ve tasarımcılarından oluşan, farklı disiplinlerden gelen 6 stil sahibi kişi, Enza Home kullanıcılarına dekorasyona dair kolayca uygulanabilecek yenilikçi fikirler vermek amacıyla Enza Home mobilyalarla kendi vizyonları ışığında stilize mekan tasarladılar. Mekanların tasarım sürecinde; konsept hazırlığından ürün revize taleplerine ve sonrasında fotoğraf çekimine kadar uzanan keyifli bir çalışmanın ardından konuklarımızın yaratıcı zihinlerinden çıkan stilize mekanlar tasarladılar. Yaşam alanlarında ihtiyacımız olan huzurlu, rahat, şık ve yenileyici enerjileri, dekorasyonun ötesinde ilham veren bir yaşam tarzına dönüştüren eşi görülmemiş bu proje ile ortaya çıkan mekanları Enza Home Book’un ilerleyen sayfalarında görebilirsiniz.

Yoğun tempolarından zaman ayırarak stil sahibi vizyonlarıyla bu eşsiz projede bizimle birlikte olan tüm konuklarımıza sonsuz teşekkürler.

  • DİCLE HÖKENEK, Mimar, “Modern çizgiler,Pastel renkler…” İncele
  • MEVCE ÇIRACI, Mimar, “Doğa içinde çağdaş mekanlar…” İncele
  • EREN ÇIRACI, Tasarımcı, “Doğa içinde çağdaş mekanlar…” İncele
  • MURAT ARMAĞAN, Tasarımcı, “Huzurlu ve Romantik…” İncele
  • NASİR MAHMUD, İç Mimar, “Mükemmel uyum…” İncele
  • ESRA KAZMİRCİ, İç Mimar, “Doğaya uyanmak…” İncele

İREM AŞÇIOĞLU

İtalyan Lisesi mezunu olan İrem Aşçıoğlu liseden itibaren teknik çizim eğitimi aldı. Domus Academy’si işbirliğiyle üniversitede İtalyanca Sanat ve Tasarım bölümünden mezun oldu. Verona’da kurulmuş olan Atelieritaliano Srl. firmasında çalıştı, sonrasında bu firmanın Milano şubesinin sorumlusu görevine getirildi. Orada çalıştığı süre içinde, sanat etkinliklerinden, Abitare Il Tempo fuarı zamanında Fuori Salone etkinliklerinin oluşmasından, golf turnuvası organizasyonlarına kadar birçok etkinlikle uğraştı. Yıllardır da iç mimariyle ilgileniyor. Danışmanlık, tasarım ve uygulama yapıyor. Yeni kurulan İstanbul Kent Üniversitesi’nin de mütevelli heyetinde yer alıyor. İrem Aşçıoğlu evli ve 2 çocuk annesi.

4 üzerinden 3.92 ortalamayla 2 seneyi başarı bursuyla tamamladı. Üniversitenin ilk yıllarından itibaren Mozaik Design, Uras&Dilekçi Mimarlık ve Roma’da eski bir öğretmeninin yanında 2.5 ay staj yaptı. Üniversiteden sonra çalışmak için İtalya’ya gitti.


“Aria Köşe Takımı’nın zarif çizgisinden ilham alarak, çağımızın yeni dönem evlerinin modern sarayı diye adlandırdığım, yalın, abartıdan uzak, elegan ve hikayesi olan bir mekan yaratmak istedim. İpek şantuk ve baskılı kadife yastıkları seçerken kontrast renkleriyle dikkat çekmesini ama tabloyla da bir bütünlük sağlamasını amaçladım. Aria koltukların kapitone detayları hangi kumaşla kullanırsanız kullanın şıklığı yansıtacaktır. Üstüne koyacağınız yastıklar ve evinizdeki aksesuarlarla her daim mekanı farklılaştırmak elinizde...”

Tasarım ve tasarlamak sizin için ne ifade ediyor?

Benim için tasarım bir hayalin gerçeğe dönüşmesidir; heyecandır. Mekana, eşyalara hayat katmak, küçük dokunuşlarla fark yaratmaktır. Zihnimdekinin önce çizgilere, sonra maddeye bürünüp bir bütün olmasıdır. Mevcut olana farklı bir dokunuştur.

Tasarlamaksa; kurgulamak, hayal etmek, düşünmek, yorum getirmek ve ilham olmaktır. Bu, mekan tasarlamak olunca bir hikayeye bürünür orası, birlikte seçilen eşyaları, malzemeleri kullanarak doğru yerini bulmuş her şey, bir ahenk içinde, en küçük detayında bile sizi anlatır, sizi yansıtır.

Sizce 2017 yılının öne çıkan trendleri neler olacak?

2017’de gene mermerle birlikte doğal taş kullanımları hayatımızdaki yerine devam ediyor. Bronz, pirinç ve paslanmazlarla her zevke uygun tropikal etkileri; kumaşlar, yastıklar ve aksesuarlarda bol bol göreceğiz. Bunun sonucu olarak bu yılın rengi koyu yeşil diyebiliriz. Mantarlı dokular, typo yazı karakterleri bir çok yerde karşımıza çıkacak. Kadifeleri de elinizi attığınız her yerde hissedeceksiniz.

Mekanı tasarlarken nelerden ilham aldınız?

İlk amacım kullanacağım koltuk takımına bir değer katmaktı. Böylelikle hikayem başladı. Çok değerli görünmeliydi. Sonrasında, binlerce yıl önce dahi soyluların yaşadıkları avlulu evleri, sarayları, eski Türk yapılarını inceledim. Saraylardaki ihtişama, duvarları süsleyen portre geleneğine, Türk motiflerine, renklerine ve tarihimizde yer alan sultanlara gönderme yaptım. Kadının Türk tarihindeki önemini vurgulayarak, günümüz mekanlarıyla özdeşleştirmek istedim.

Aria Köşe Takımı’nı dekorasyonda nasıl ve hangi tamamlayıcı unsurlarla kullanmalıyız?

Aria Köşe Takımı, gerek kullanılan kadifenin dokusu gerek arka tarafında kullanılan kapitoneleriyle salonun orta yerinde bile rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün. Malzeme olarak mermer, ahşap, cam, ayna sehpalarla, büyük halılarla, renkli yastıklarla farklı tarzlara dönüştürülebilir.Tabii ki tablolar, yeşillikler, arajmanlar, aydınlatmalar ve olmazsa olmaz aksesuarlarla farklılık yaratabilirsiniz.