X

Adresinize katalog gönderimi tarihi sona ermiştir, size en yakın Enza Home mağazalarından kataloğumuza ulaşabilir veya online olarak web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

“Dekorasyon Önerileriyle 6 Başarılı İsim Enza’da”

Yenilikçi vizyonuyla Enza Home, insan ruhuna hitap eden dekoratif unsurları görselliğinden ödün vermeyen, ulaşılabilir mekanlarla buluşturmak amacıyla Türkiye’de alanında öncü ve fark yaratan işlere imza atmış 6 başarılı ismi Enza Home Book’ta buluşturdu.

Mimar ve tasarımcılarından oluşan, farklı disiplinlerden gelen 6 stil sahibi kişi, Enza Home kullanıcılarına dekorasyona dair kolayca uygulanabilecek yenilikçi fikirler vermek amacıyla Enza Home mobilyalarla kendi vizyonları ışığında stilize mekan tasarladılar. Mekanların tasarım sürecinde; konsept hazırlığından ürün revize taleplerine ve sonrasında fotoğraf çekimine kadar uzanan keyifli bir çalışmanın ardından konuklarımızın yaratıcı zihinlerinden çıkan stilize mekanlar tasarladılar. Yaşam alanlarında ihtiyacımız olan huzurlu, rahat, şık ve yenileyici enerjileri, dekorasyonun ötesinde ilham veren bir yaşam tarzına dönüştüren eşi görülmemiş bu proje ile ortaya çıkan mekanları Enza Home Book’un ilerleyen sayfalarında görebilirsiniz.

Yoğun tempolarından zaman ayırarak stil sahibi vizyonlarıyla bu eşsiz projede bizimle birlikte olan tüm konuklarımıza sonsuz teşekkürler.

  • DİCLE HÖKENEK, Mimar, “Modern çizgiler,Pastel renkler…” İncele
  • MEVCE ÇIRACI, Mimar, “Doğa içinde çağdaş mekanlar…” İncele
  • EREN ÇIRACI, Tasarımcı, “Doğa içinde çağdaş mekanlar…” İncele
  • MURAT ARMAĞAN, Tasarımcı, “Huzurlu ve Romantik…” İncele
  • NASİR MAHMUD, İç Mimar, “Mükemmel uyum…” İncele
  • ESRA KAZMİRCİ, İç Mimar, “Doğaya uyanmak…” İncele

GÜNEŞ GÜNER

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-TV–Sinema Bölümü’nden mezun olan Güneş Güner Işık, eğitimi sırasında Milano’da Istituto Europeo di Design’da Moda Pazarlama ve Moda Tasarım kursları aldı. İstanbul Üniversitesi’nden mezun olur olmaz Milano‘da Istituto Marangoni’de moda tasarım eğitimi aldı. Kurumsal iş hayatına, erkek koleksiyonları tasarlamak üzere Orka Group’da başladı.


Damat Tween, Cacharel, Pierre Cardin, La Misura gibi farklı markalarda koleksiyon tasarımı, ürün geliştirme, yerel ve uluslararası moda pazarlama, kampanya çekimlerinin yaratıcı direktörlüğü ve stilistliği alanlarında çalıştı. Işık Üniversitesi ve İstanbul Moda Akademisi’nde, moda ve moda pazarlama dersleri ile akademik alanda da çalışmalar gerçekleştirdi. GQ Türkiye dergisinin kurucu moda direktörü olarak, uluslararası moda markaları ile çalışarak, kapak ve moda çekimlerinin kimi zaman yaratıcı direktörlüğünü kimi zaman da moda editörlüğünü üstlendi. İmaj ve Stil Danışmanlığı eğitimlerini Londra’da Aston+Hayes’de, Jennifer Aston’dan özel aldığı Renk ve İmaj Uzmanlığı eğitimleri ile tamamladı.

Konuşmacı, danışman ve eğitmen olarak; İlk İzlenim, Algı Yönetimi, Kurumsal Stil, İmaj ve 5 Duyu, İş Yaşamında Kişisel Görünüm ve İmaj Yönetimi, Beden Dili, Renklerin Algısal ve Psikolojik Etkisi, İş Yaşamında Formal ve Serbest Giyim ve Tarz konularında çalışmaktadır. Türkiye’deki ulusal ve uluslararası firmalara seminer ve eğitimler vermekte, farklı marka ve kişilere danışmanlık yapmaktadır. Halen farklı dergilerde stil danışmanı olarak... yazılar yazmakta, İstanbul Moda Akademisi (İMA)’nde moda pazarlama, trend ve tüketici davranışları üzerine dersler vermektedir.

“Kişinin yaşam alışkanlıkları ile canlanacak, yalın bir mekan yaratmak istedim. Kendi vazgeçilmezlerim olan, bol ışık, bol bitki, bol kitap ve duvarlarında bakmaya doyamadığım iki sanatçının eserleri ile mekanın çerçevesini oluşturdum. Valente koltuk, rahat formu ve doğal tonu ile mekanda yaratmak istediğim sakinliği destekledi.”

Tasarım ve tasarlamak sizin için ne ifade ediyor?

Tasarlamak benim için azaltarak estetik denge kurmak. Kalabalık sevmeyen, net bir tasarım anlayışım var. Tasarımı hayatımın merkezine yerleştirmek beni çok mutlu ediyor. 21 yıldır günümün hemen her saati ürün, içerik, eğitim ya da proje tasarlayarak geçiyor. Gerek kendi markam ‘’Royal Gang’’, gerek çalıştığım farklı markaların koleksiyonları, gerekse hazırladığım eğitim içerikleri olsun her an farklı bir tasarım için çalışıyor oluyorum. Bir ürün tasarlıyorsam ve onu hayata geçirmeyi planlıyorsam bunun bir nedeni ve faydası olmalı.

Sizce 2017 yılının öne çıkan trendleri neler olacak?

Evrensel ve dünyayı temsil eden bir yaratıcı bakış açısının öne çıktığı dönemdeyiz. Bireyin öne çıktığı, kişisel detayların kıymetlendiği bir dönem. Bu sebeple, trendlerde öne çıkan başlıklar bireysellik, özgürlük, hafiflik ve taşınılabilirlik.Doğal malzemelerle, geri dönüşebilen sentetiklerin melezlendiği kumaş ya da yüzeyler, pragmatik ve fonksiyonel tasarımlar, çok işlevli mobilyalar, sürpriz yaratan neşeli aksesuarlar ve detaylar 2017 trendlerinin öne çıkanları.

Mekanı tasarlarken nelerden ilham aldınız?

Yalın, özgün, ferah ve dengeli... Mekanı bu kelimelerin çerçevesinde tasarlamayı hayal ettim. Net çizgilerin kişisel parçalarla özgünleşebildiği huzurlu bir mekan...

Kişiyi günün kalabalığından ve yoğunluğundan kurtarabilecek sakin bir mekan...

Aydınlık, ferah ve hafif bir yaşam alanı yaratmak istedim.

Mekanın bol ışık alabilmesi için zeminden tavana kadar uzanan siyah çerçeveli dev bir pencere mekanın anahtar parçası oldu. Yer kaplaması için demir çerçevenin soğukluğunu yumuşatan mat ceviz parkeyi tercih ettim.

Mekana, net ve eril bir tavır katmak için minimal, demir kitaplıklar ve demir ayaklı sehpa ekledim. Düz çizgilerin siyah ve beyazla buluşmasında benim için tatmin edici bir taraf var. Ya birbirleriyle uyumlu şekilde bir araya geliyorlar ya da birbirlerine paralel şekilde ilerleyerek içeride bir sakinlik hissi uyandırıyorlar.

Valente Koltuk Takımı’nı dekorasyonda nasıl ve hangi tamamlayıcı unsurlarla kullanmalıyız?

Valente Koltuk Takımı, her farklı zevke göre kişiselleştirilebilecek modern bir tasarım. Nötr tonu ve mat kumaşı ile trendlere yenik düşmeyecek, farklı şekillerde stilize edilebilecek bir parça. Onu kendi yaşam alanımda, vazgeçilmezim olan aydınlık, ferah bir mekana taşıdım.

Mekanları kişiselleştirmek için şahsi vazgeçilmezlerim, tutkunu olduğum siyah beyaz fotoğraflar ve kitaplarım olur. Bu sebeple 3’lü koltuğun arkasına hayranı olduğum iki sanatçının eserlerini yerleştirdim. Alp Sime’nin fotoğrafı ve Ahmet Doğuipek’in resmi. Her eve hayat verecek, minimal iki kitaplığı da Valente koltuğun arkasına taşıdım.