X

Adresinize katalog gönderimi tarihi sona ermiştir, size en yakın Enza Home mağazalarından kataloğumuza ulaşabilir veya online olarak web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

“Dekorasyon Önerileriyle 12 Başarılı İsim Enza’da”

Yenilikçi vizyonuyla Enza Home, insan ruhuna hitap eden dekoratif unsurları görselliğinden ödün vermeyen, ulaşılabilir mekanlarla buluşturmak amacıyla Türkiye’de alanında öncü ve fark yaratan işlere imza atmış 12 başarılı ismi Enza Home Book’ta buluşturdu.

Mimar ve tasarımcılarından oluşan, farklı disiplinlerden gelen 12 stil sahibi kişi, Enza Home kullanıcılarına dekorasyona dair kolayca uygulanabilecek yenilikçi fikirler vermek amacıyla Enza Home mobilyalarla kendi vizyonları ışığında stilize mekan tasarladılar. Mekanların tasarım sürecinde; konsept hazırlığından ürün revize taleplerine ve sonrasında fotoğraf çekimine kadar uzanan keyifli bir çalışmanın ardından konuklarımızın yaratıcı zihinlerinden çıkan stilize mekanlar tasarladılar. Yaşam alanlarında ihtiyacımız olan huzurlu, rahat, şık ve yenileyici enerjileri, dekorasyonun ötesinde ilham veren bir yaşam tarzına dönüştüren eşi görülmemiş bu proje ile ortaya çıkan mekanları Enza Home Book’un ilerleyen sayfalarında görebilirsiniz.

Yoğun tempolarından zaman ayırarak stil sahibi vizyonlarıyla bu eşsiz projede bizimle birlikte olan tüm konuklarımıza sonsuz teşekkürler.

 • MARCO PAOLELLI, Tasarımcı, “Eşsiz ve davetkar mekanlar…” İncele
 • LAURA DELFINA SARI, İç Mimar, “Eşsiz ve davetkar mekanlar…” İncele
 • YALIN TAN, İç Mimar, “Doğaya hakim ve şeffaf mekanlar…” İncele
 • LEVENT ÇIRPICI, Mimar, “Geçmiş ve gelecek harmonisi…” İncele
 • ATİLLA KUZU, İç Mimar, “Geçmiş ve gelecek harmonisi…” İncele
 • BURÇİN MERCAN ÖZGÜL, İç Mimar, “Elektik & huzurlu…” İncele
 • ERBİL TUNABOYLU, Tasarımcı, “Doğal denge…” İncele
 • KEREM ÖZERLER , İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • KUTAY YORULMAZ, İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • MERT CAN UZYILDIRIM, İç Mimar, “Güçlü ve zamansız tasarımlar…” İncele
 • İLKAY ALA, Mimar, “Konfor, lüks ve doğa dengesi…” İncele
 • DUYGU KARAKAŞ, Tasarımcı, “Konfor, lüks ve doğa dengesi…” İncele

ERBİL TUNABOYLU

“Doğal Denge”

Erbil Tunaboylu, 1985’te İstanbul’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında dört arkadaşı ile birlikte, oteller için heykel, yağlıboya tablo ve mobilyalar tasarladıkları sanat ve tasarım atölyesini kurdu. Üniversiteden mezun olduktan sonra arkadaşları ile kurdukları sanat ve tasarım atölyesinden ayrılan Erbil Tunaboylu, Milano’da yüksek lisans eğitimine başladı. Politecnico di Milano University, Mimarlık fakültesi, Design Management & Construction Technology Bölümü’ndeki yüksek lisans eğitimi sonrası İstanbul’da faaliyet gösteren Autoban Mimarlık’ta tasarımcı olarak görev aldı. 2013 yılında kendi şirketi olan ve konut, ofis, villa, otel gibi birçok alanda hizmet veren Platform Architecture & Design’ı kuran Erbil Tunaboylu, mobilya ve dekorasyon ürünleri ile ilgili koleksiyon çalışmalarına devam etmektedir.
“Mekanı Fransız rivierasında yer alan, doğanın içinde, ferah ve aydınlık bir yapı olarak hayal ettim. Bir araya gelen dokular, renkler ve malzemeler, stil olarak nostaljik ve geleneksel bir yapıyı çağrıştıran mekanda Rattan Yemek Takımı’nın romantik tasarımı ile birleşince dengeli bir kombinasyon oluşturdu. Mekanın dengesi, kullanıcılara uzun süreler keyifli vakit geçirebilecekleri bir alan sağladı.”

Tasarım ve tasarlamak sizin için ne ifade ediyor?

Tasarım, bir düşünce biçimi ve hayat görüşü benim için. Tasarım anlayışındaki özgün ve özgür olma hissi, homojen izlenimleri sabırla kovalamak, düşünmekten, koklamaktan, dokunmaktan ve hissetmekten yılmamak demek. Mevcut sorunlara daha önce kimsenin bakmadığı bir gözle bakmak, gelişen malzeme ve teknolojilerin getirdiği fırsatlardan da yararlanıp, yeni çözümler üretmektir.

Tasarım, yeni ürünleri, yapıları, yeni hizmetleri ve yeni iş yapma biçimlerini hayatımıza katarak değer yaratır. Benim için nesneler, yapılar sadece ihtiyaç gidermeye yönelik zorunluluklar değil, anlamlı deneyimlerdir.

Mekanı tasarlarken nelerden ilham aldınız?

Mekanı Fransız rivierasında yer alan, doğanın içinde, ferah ve aydınlık bir yapı olarak hayal ettim. Bir araya gelen dokular, renkler ve malzemeler, stil olarak nostaljik ve geleneksel bir yapıyı çağrıştıran mekanda Rattan Yemek Takımı’nın romantik tasarımı ile birleşince dengeli bir kombinasyon oluşturdu. Mekanın dengesi, kullanıcılara uzun süreler keyifli vakit geçirebilecekleri bir alan sağladı.

Rattan Yemek Odası’nı dekorasyonda nasıl ve hangi tamamlayıcı unsurlarla kullanmalıyız?

Rattan Yemek Odası, zarif ve romantik tasarımı ile farklı stillere uyum sağlayabilir. Maskülen bir yapı içerisinde mekanı dengeleyebilir, aynı zamanda yalın bir yapıyı form ve biçim ayrıntıları ile güçlendirebilir. Sandalye kumaşındaki renk ve doku çeşitliliği, vitrin ve konsol üzerinde kullanılabilecek bronz eskitme metal ürünler, yapıya uyumlu objeler ve beyaz Rattan Yemek Odası Takımı’nın altında kullanılabilecek kontrast renkte bir halı, yemek odası takımını oldukça ön plana çıkartacaktır.

Sizce 2019 yılının öne çıkan trendleri neler olacak?

“Herkes için tasarım” felsefesinin son dönemlerde gelişmesi ile birlikte, büyük bir kitle evlerinin benzersiz ve özel olmasını istiyor. Bu nedenle mobilya alışverişlerinde sıra dışı ürünleri tercih ediyorlar. Diğer yandan, başta şehirlerde yaşayan insanlar olmak üzere, hepimiz yapay ve soğuk ortamlara alıştık. İronik bir biçimde, bizzat doğallığın kendisi sıra dışı gelmeye başladı. Bu sebeple tasarımcılar ve iç mimarlar hedeflerini doğaya yöneltecek. Dolayısı ile tasarımcılar, 2019’da doğaya uyum sağlayan, aynı zamanda da işlevsel olan parçalar hazırlayacaktır.