AKTÜEL
KONULAR
13.02.2020

UNUTULMAZ YILBAŞI MASALARI

Yeni yıl kutlamalarının vazgeçilmez bir parçası olan yılbaşı sofraları, bu yıl heyecan verici bir iş birliği ile dekorasyon tutkunları için görsel bir şölene dönüşüyor. Yenilikçi tasarım anlayışıyla benzersiz yaşam konseptleri sunan Enza Home’un estetik ve fonksiyonelliği bir araya getiren yemek masalarını, birbirinden özel ürün yelpazesiyle hayatı güzelleştiren Paşabahçe Mağazaları’nın zarif aksesuarları ile buluşturan bu özel işbirliğinin ilk konsepti ise tabii ki yemek davetlerinin en özellerinden biri olan yılbaşı davet masaları.

Her yılbaşı umutlarımız, hayallerimiz ve en güzel dileklerimiz ile karşıladığımız yeni bir başlangıç demek. Sevdiklerimizle bir arada olmanın ve yeni bir yılı birlikte karşılamanın zamanı olan yılbaşı kutlamaları, geleceğe olan inancımızın da en anlamlı sembollerinden biri. Yılbaşının bu olumlu enerjisini hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için çok daha anlamlı kılacak olan yılbaşı davet masaları ise bu anlamlı kutlamanın belki de en önemli parçası. Bu noktada birbirinden leziz ikramlarınıza tüm şıklığıyla eşlik edecek olan yılbaşı davet masalarınız için Enza Home ve Paşabahçe Mağazaları’nın ilham veren yılbaşı davet masası konseptine mutlaka göz atmalısınız. İşte size şık sofra kurguları yaratmanızı sağlayacak birkaç ipucu!

Dekorasyon stilinize en uygun yemek masasını seçin!

Bir yemek davetinin en önemli parçalarından biri de şüphesiz ki yemek masasıdır. Bu nedenle şık bir davet masası hazırlamak için öncelikle şık bir yemek masası seçmelisiniz. Dekorasyon stiliniz her ne olursa olsun Enza Home’un birçok farklı tarza hitap eden zengin yemek masası koleksiyonundan yaşam alanınız ve kişisel zevklerinize en uygun seçimi yapabilirsiniz. Yenilikçi tasarım çizgisi ile farklı materyal ve renk kombinasyonlarını incelikli tasarım detaylarıyla buluşturan Enza Home Yemek Masaları, dikkat çeken estetik görselliklerinin yanı sıra açılır ve sabit masa alternatifleriyle size en ideal seçenekleri sunuyor. İşte yılbaşı davet masası konseptinden size ilham verecek birkaç örnek:

Doğru sofra düzeni ile renk ve boyut uyumunu yakalayın!

Yemek masası dekorasyonunda kullanacağınız renkler ve aksesuar boyutları yemek masanızın görsel ahengi için dikkat edilmesi gereken en kritik noktalardan biri. İlk olarak masa kurgunuzda kullanacağınız yemek takımlarının kadehler ve çatal bıçak takımları gibi diğer sofra gereçleriyle materyal, renk ve ebat olarak uyumlu olmasına özen gösterin. Bu noktada birçok farklı renk ve deseni bir arada kullanmaktan kaçınmanız davet masanızın kaotik bir görünüm almasını engelleyecektir. Renk seçimi konusunda kişisel tarzınıza göre monokrom renk kombinasyonları ya da kontrast tonlarda iki farklı renk alternatifi kullanmanız masanızı dikkat çekici kılacaktır. Rafine ve şık bir görünüm için beyaz ve gri tonları, daha canlı bir görünüm içinse yılbaşının sembolü olan kırmızı rengi küçük dokunuşlarla kullanabilirsiniz.

Şık sofralar yaratmak için masanızda küçük dokunuşlara yer açın!

Şık ve görsel olarak zengin bir yılbaşı davet masası kurgusu için unutulmaması gereken bir diğer püf noktası ise gerek işlevsel gerekse yalnızca dekoratif birer detay olarak kullanabileceğiniz küçük aksesuarlar. Yılbaşı sofranıza karakterini kazandıracak bu küçük dokunuşlar, masa dekorasyonunuzu dikkat çekici hale getirmek için en ideal alternatifler. Masa örtüleri, runnerlar, mumlar, kumaş peçeteler ve peçete halkaları gibi zarif dokunuşların yanı sıra küçük yılbaşı süslerinize de davet masanızda yer vererek şık olduğu kadar estetik açıdan güçlü kurgular yaratabilirsiniz.

Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.