AKTÜEL
KONULAR
13.02.2020

MİNİMAL ALANLAR VE NATÜREL TONLAR DEKORASYON ÖNERİLERİ

Günlük hayatımızda ortaya çıkan stres ve yorgunluk gibi olumsuz faktörler göz önüne alındığında mekanda kullanılacak natürel tonlar sakinlik arayanlar için alternatif oluyor. Bu bakış açısıyla tasarım yaparken yaşam alanlarını minimalist ve yaşamaktan daha keyif aldığımız konseptler tercih ediyoruz. Beyazın egemenliğinde olduğu doku ve yüzeylere sıcaklık katarak tasarım detaylarını vurguluyoruz.

Zemin ve Duvarlar

Varlığıyla oldukça fazla hissedilen detaylardan biri olan zeminler, tasarımda ayrı bir yere sahiptir. Açık ve doğal tonlarda tercih edeceğimiz zeminlerle natürellikten uzaklaşmadan, ferah alanlar yaratabiliriz.

Bunun yanı sıra duvarlarda seçeceğiniz açık tonlarla birlikte yeşilin tonlarıyla da doğanın büyüsünü duvarlarınıza taşıyabilirsiniz. Bu sayede doğaya dönüş fikrini yaşam alanınıza yansıtabilirsiniz.

Aydınlatma

Minimal alanlarda gün ışığının kullanımı oldukça önemli faktörlerdendir. Gün ışığı ile birlikte tamamlayıcı parçalardan olan lambader çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle mekanda rahat kullanım alanı yaratmış olursunuz.

Koltuk takımınızın ve berjerinizin yanında kullanabilir, sadelik ve nötr atmosfer yaratmak için de siyah, beyaz ve gri renkli lambader modelleri, daha sıcak-natürel atmosferler içinse; turuncu, sarı, yeşil ve kırmızı tonlardaki lambaderleri tercih edebilirsiniz.

Aksesuarlar

Doğanın ve sadeliğin tüm formlarını kullanacağınız her parçaya yansıtmak mümkün olabilir. Malzemesiyle ve şekliyle ahşap sehpalar, sıcak renk geçişli ve bej tonlu halılar ile evinizde bütünleşen bir uyum yakalayabilirsiniz.

Stil sahibi aksesuarlarınızla duvarlarınıza hareket katabilirsiniz. Ayrıca mekana ekleyeceğiniz ayna detayı, alanınızı daha geniş ve ferah göstermeye yardımcı olacaktır.

Bitki

Mekana enerji ve tazelik hissiyatını yaymak yeşil bitkileri kullanmaktan geçiyor. Vaktimizin büyük bir kısmını geçirdiğimiz ortamlara yeşil bir dokunuşla bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Gür ve yeşil yapraklı bitkileri kullanarak görsellik açısından daha canlı mekanlar yaratabilirsiniz.

Natürel tonlardaki köşelerinizi dekoratif olarak doldurmak için ideal seçim olacaktır. Bunların yanı sıra bakım konusunda zahmet gerektirmeyen kaktüs ve sukulentlere de yer ayırabilirsiniz.

Sizler için tasarladığımız örnek alanlar...
Favorilerim
ENZA'NIN İLHAM VEREN DEKORASYON DÜNYASINI TAKİP EDİP
YENİLİKLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN..Bu form için doldurulan iletişim bilgileri Yataş Grup güvencesi altındadır. Gizlilik taahhütü çerçevesinde 3. kişilerle paylaşılabilir. Bülten üyeliği kapsamında paylaşmış olduğunuz bilgiler KVKK politikası kapsamında işlenecektir.